Міністерство охорони здоров’я України ініціювало співробітництво з Європейською Комісією (DG SANTE — Генеральний директорат з питань здоров’я та безпеки харчових продуктів) щодо лікування за кордоном тих українців, які постраждали від військової агресії.
Відтепер українські пацієнти після евакуації можуть бути направлені на лікування до клінік країн — членів ЄС. Процес евакуації проходитиме за посередництва Emergency Response Coordination Centre (ERCC), який є дієвим механізмом захисту цивільного населення у надзвичайних ситуаціях. Також він забезпечує швидке розгортання екстреної підтримки та діє як координаційний центр між усіма державами — членами ЄС.
Instagram: @zelenskiy_official
Також додаткові питання взаємодії між Україною та ЄС з даного питання під час спілкування обговорили міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко та Стела Киріакідес — Єврокомісар з питань охорони здоров`я та безпеки продуктів харчування в комісії Урсули фон дер Ляєн.
Раніше, завдяки підтримці американської клініки St. Jude Children`s Research Hospital та уряду Республіки Польща, лікарі львівського Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру забезпечили лікування 381 дитині у клініках ЄС, США та Канади.
Перш за все, це пацієнти з онкологією, з важким ураженням центральної нервової системи, з гострою та хронічною нирковою недостатністю, а також іншими важкими хронічними захворюваннями, що рідко зустрічаються.
У співпраці з урядами інших країн в питаннях надання медичної допомоги дітям велику роль відіграє перша леді України Олена Зеленська.
Окрім того, в ході перемовин учасники визначилися з важливими операційними процедурами, які є своєрідною інструкцією, та отримали доступ до платформи Системи раннього попередження та реагування (EWRS). Саме вона є базою для обміну інформацією про логістику пацієнтів між країнами — членами ЄС, Молдовою та Україною.