Україна перемогла в Євробаченні-2022

Втретє в історії!

Сьогодні в Турині відбувся фінал 66-го Євробачення, в якому змагалися представники 25 країн. Перемогу здобув український гурт Kalush Orchestra з піснею «Stefania».

Професійне журі дало Україні 192 бали. Від глядачів ми отримали 439 балів. Разом — 631. Друге місце дісталося Великобританії, а третє — Іспанії.

Важливо, що наприкінці свого виступу лідер Kalush Orchestra Олег Псюк закликав Європу і світ допомогти врятувати Маріуполь та «Азовсталь». Після цих слів пошуковий запит слова «Азовсталь» у Google збільшився у кілька разів. 

Україну підтримали й деякі інші учасники конкурсі. Зокрема, ісландський гурт Systur завершив виступ фразою «Peace for Ukraine», а представник Німеччини оформив свою гітару у кольорі українського прапора та написав на ній Peace.

Правила «Євробачення» забороняють будь-які політичні заклики і передбачають за це суворі санкції, однак організатори конкурсу заявили, що дискваліфікацій цього року не буде.

«Ми розуміємо глибокі почуття навколо України в цей час і вважаємо, що заяви Kalush Orchestra та інших виконавців, які висловлюють підтримку українському народу, мають гуманітарний, а не політичний характер», — йдеться в заяві організаторів «Євробачення».

Це третя перемога України у цьому конкурсі за всю історію — після Руслани у 2004 році та Джамали у 2016-му.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна зробить усе, щоб прийняти пісенний конкурс «Євробачення» у відбудованому українському Маріуполі. Про це він повідомив після перемоги гурту Kalush Orchestra на «Євробаченні-2022».

«Наша мужність вражає світ, наша музика підкорює Європу! Наступного року Україна прийматиме «Євробачення»! Втретє у своїй історії. І вірю — не востаннє. Ми зробимо все, щоб одного дня учасників і гостей «Євробачення» приймав український Маріуполь. Вільний, мирний, відбудований!», — зазначив президент.

Він подякував за перемогу Kalush Orchestra та всім, хто віддав за Україну свої голоси. «Впевнений, не за горами наш переможний акорд у битві з ворогом», — підсумував Володимир Зеленський.

 

 


Реклама

Популярные материалы

5 правил, дотримання яких не дасть збожеволіти від того, що...


Відродження України: як розвиватиметься українська культура...


Найважливіші продукти на сніданок, якщо обід та вечеря не...


Читайте також
Популярні матеріали