Україна отримала інноваційну технологію із забезпечення питною водою зон гуманітарних катастроф

Постраждалі регіони отримають 12 мільйонів літрів чистої води

За даними UNICEF, на сході України 1,4 мільйона людей залишилися без водопостачання. Пошкодження мереж та перебої в електропостачанні залишили ще 4,6 мільйона людей по всій країні без належного доступу до безпечної для вживання води. Загалом понад 6 мільйонів людей в Україні щодня стикаються із труднощами із доступом до питної води, яка є однією із головних потреб людини.

Гуманітарна катастрофа в Україні

Наразі ситуація із забезпеченням питною водою особливо критична у Маріуполі, тисячі людей використовують брудні джерела у пошуках будь-якої води, яку тільки можна знайти. Великі міста Донецької та Луганської областей також відрізані від постачання води, окрім того, ще 340 тисяч людей втратять водопостачання, якщо вичерпаються запаси водосховища в Горлівці. На початку березня у Сумах та Чернігові відбулися серйозні перебої з водою, також сильно постраждала система водопостачання Харкова.

Гуманітарна катастрофа в Україні

«Маленькі діти, що живуть у зонах конфліктів, у 20 разів частіше вмирають від діарейних захворювань через споживання небезпечної води, ніж від прямого насильства внаслідок війни, — сказав голова офісу ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін. — Де б вони не перебували, доступ дітей до води не повинен бути під загрозою через війну — для дітей це питання життя та смерті».

На початку травня Україна отримала інноваційну технологію з очищення забрудненої води та вироблення гігієнічно безпечної питної води в будь-яких польових умовах та зонах гуманітарних катастроф без використання електроенергії. Це стало можливим завдяки зусиллям благодійного фонду «Можемо разом» та домовленостям про постачання з австрійською компанією BASU.

Україна отримала інноваційну технологію із забезпечення питною водою зон гуманітарних катастроф

«Відтепер для виробництва гігієнічно безпечної питної води можна використовувати навіть воду з природних водойм — річок, ставків, струмків або технічну воду — і зробити її придатною до пиття за лічені секунди, — розповідає Олесь Довгий, народний депутат України, ініціатор постачання систем BASOQUELL 807 в Україну. — Засіб дає змогу не лише очистити воду, а й місткості, в яких ця вода перевозиться, розповсюджується та зберігається. Технологія надає можливість очищувати біологічні та вірусні забруднення, проводити гігієнізацію води, підвищити її якість та зруйнувати біоплівку».

Україна отримала інноваційну технологію із забезпечення питною водою зон гуманітарних катастроф

Завдяки поставці в Україну концентрованого дезінфекційного засобу BASOQUELL 807 регіони, що найбільше постраждали від російської агресії, зможуть отримати 12 мільйонів літрів чистої води. Засоби реалізації технології будуть передані благодійниками до Державної служби надзвичайних ситуацій України, яка проведе їх розподіл у місця, де зараз у них є найбільша потреба.

Крім централізованого використання, технологія також може бути застосована як невеликими групами людей, так і персонально. Для цього дезінфекційний концентрат буде розфасований у пляшки по 1, 2, 5 та 10 літрів, а також індивідуальні шприци для самостійного очищення води на передовій.

Також в Україну поставлена велика партія дезінфекційної рідини BASOQUELL 710 на водній основі, що використовується як засіб очищення, дезінфекції та стерилізації поверхонь та приміщень. Засіб видаляє водорості, грибки, віруси та ефективно діє проти мікробів та бактерій.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали