Український протез увійшов до рейтингу найкращих винаходів року за версією Time

З його допомогою можна інтуїтивно управляти кінцівкою

Журнал Time включив протез руки від українського стартапу Esper Bionics до  списку «200 найкращих винаходів 2022 року». Окрім цього, протез з’явився на обкладинці номера видання.

Протез, про який ідеться у Time, —  це прототип високотехнологічної руки з використанням штучного інтелекту, який навчається й розвивається під час його використання. Протез під назвою Esper Hand став першою розробкою Esper Bionics.

Протез має 24 датчики для виявлення й оброблення мозкових імпульсів. Рука може спочатку розпізнавати розумову активність, а потім перетворювати її на м’язову. Машинне навчання дозволяє руці діяти більш «інтуїтивно» із часом.

Генеральний директор і співзасновник стартапу Esper Bionics Дмитро Газда вважає, що найважливішою технологією, яку розроблятимуть у найближчі 30 років, буде електроніка всередині людського тіла.

Відомо, що Esper Bionics планують у рамках бета-тестування встановити 20 протезів на рік, зокрема в США й Канаді. Утім, основна увага буде приділятися виготовленню протезів для потреб українців.

 

Реклама

Популярні матеріали

Елегантно і цікаво: офісний стиль на Тижнях моди


Колонка G: як миритися за допомогою сексу?


13 головних трендів сезону весна-літо 2023


Читайте також
Популярні матеріали