Про Олександра Чайку, українського військового, який наразі проходить реабілітацію за кордоном, останнім часом багато говорять у медійному просторі як в Україні, так і в США. Його надихаюча та водночас складна історія торкнулася сердець багатьох людей. Про українського військового та дитячого хореографа, який втратив ногу на війні, почали розповідати іноземні ЗМІ. Зустріч Олександра із сенаторкою Теммі Дакворт показало Reuters, також цю новину повідомила Українська служба новин BBC.
Українські зірки теж не залишилися осторонь та підтримали свого співвітчизника за кордоном. 2 листопада у Вашингтоні відбувся благодійний концерт українського реп-гурту KALUSH, переможця Євробачення-2022. Свою легендарну пісню «Stefania» KALUSH виконав разом із Сашком, якого запросили на сцену. Сотні людей у Театрі Говарда скандували «Дякуємо!» українському захисникові протягом кількох хвилин. А соліст гурту Олег Псюк подарував Олександрові свою фірмову рожеву панаму з автографом.
Сашко передає панаму фонду для благодійного розіграшу, щоб зібрати кошти на програму протезування для українських військових. Розіграш відбудеться найближчим часом на сторінці FFU в Instagram.
А 1 листопада Олександр зустрівся зі своїм знаменитим колегою — хореографом Владом Ямою. Влад завітав до клініки MCOP та на власні очі побачив перші кроки Сашка після того, як він отримав протез. Протягом кількох годин реабілітації Саші вдалося досягнути прогресу, до якого інші можуть рухатися тижнями. Він навіть спробував танцювати вальс!
Команда фонду Future for Ukraine разом із Владом, Олександром та його дружиною провели разом цілий день, вони завітали на ланч до гостинного кафе D Light Cafe & Bakery, яке відкрили у Вашингтоні дві сестри-українки, а також відвідали меморіал Лінкольна на Еспланаді у центрі міста. Протягом цього дня Сашко зробив понад 9000 кроків! Це велика перемога для нього.
Олександр Чайка отримав надважке поранення на передовій — мінно-вибухову травму з вогнепальним переломом правої стегнової кістки. Ногу військового не вдалося врятувати: через те що почалася гангрена, довелося повністю ампутувати кінцівку. До повномасштабного вторгнення Олександр навчав дітей акробатики та хореографії.
Фонд Future for Ukraine восени розпочав програму протезування для українських військових за кордоном. Сашко — перший пацієнт, який отримав необхідну допомогу за спільною програмою Future for Ukraine та клініки МСОР у США.
Наступні три пацієнти вже чекають своєї черги. Разом ми можемо подарувати нашим мужнім захисникам шанс на повноцінне життя. Долучайтеся до важливої місії БО «БФ "Майбутнє для України"» та підтримайте кейс «Протезування для військових» на сайті.