Українська правозахисниця Олександра Матвійчук потрапила до переліку 25 найвпливовіших жінок 2022 року

Її команда збирає докази воєнних злочинів в Україні

Британська газета Financial Times включила до списку 25 найвпливовіших жінок 2022 року українську правозахисницю та керівницю «Центру громадянських свобод» Олександру Матвійчук. Перелік опублікували на сайті Financial Times.

Як повідомляє видання hromadske, список склали у співпраці із журналістами видання з міжнародних бюро, жінками, які потрапляли до переліку в минулі роки, та читачками. Перелік розділили на три категорії: «Лідерки», «Героїні» та «Творчині». Олександра Матвійчук потрапила до категорії «Лідерки». З початку повномасштабної війни її команда збирає докази воєнних злочинів в Україні.

«Замість квітів від місцевих жителів Росія зіткнулася із сильною, волелюбною нацією, яка не хотіла здаватися. У відповідь російські війська вчиняють жорстоку фізичну та психологічну війну: бомбардування, зґвалтування, тортури та депортації. 39-річна юристка та правозахисниця Олександра Матвійчук віддано документує докази воєнних злочинів в Україні через Центр громадянських свобод, який вона очолює», — зазначають у Financial Times.

Крім Матвійчук до переліку потрапили тенісистка Серена Вільямс, прем’єр-міністерка Фінляндії Санна Марін, співачка Біллі Айліш, жінки Ірану, Меган Маркл, головна тренерка жіночої збірної з футболу Англії Сара Вігман та інші.


Реклама

Популярні матеріали

Разом сильніші: співзасновниці української жіночої спільноти...


Базовий гардероб 2023: одна сорочка — 5 образів


Наймодніші водолазки сезону весна-літо 2023


Читайте також
Популярні матеріали