Україна спонукає ООН та Червоний Хрест розслідувати страту військовополонених в Оленівці — Дмитро Кулеба

Як міжнародні організації відреагували на терористичний акт Росії

Україна спонукає ООН і Міжнародний комітет Червоного Хреста розслідувати страту військовополонених в Оленівці. Про це заявив Дмитро Кулеба в інтерв’ю Укрінформу.

«Навіть якщо у них (ООН і Міжнародного комітету Червоного Хреста. — Ред.) дещо притупилося відчуття відповідальності за цих наших громадян, то якраз події в Оленівці дуже сильно його загострили. Ми максимально допомогли це зробити. Усі ті заяви, які прозвучали з боку України у цей трагічний день, не були емоційними — це був заклик до міжнародних партнерів виконувати їхній базовий функціонал. Ми вимагаємо незалежного розслідування варварської страти наших військовополонених, і ми покараємо кожного негідника, який вчинив цей підлий злочин», — прокоментував Дмитро Кулеба.

За інформацією міністра закордонних справ, обидві інституції почали вживати заходів. Проте Дмитро Кулеба зауважив, що їм буде надзвичайно складно виконати свій мандат без допуску з боку Російської Федерації.

Фото: REUTERS

Терористичний акт Росії в Оленівці

Під час вибуху в ніч проти 29 липня була знищена будівля на території колишньої виправної колонії в тимчасово окупованій Оленівці. За даними російських окупантів, загинули 50 українських військовополонених.  Офіс Президента вказує, що це терористичний акт та організоване вбивство, скоєне Росією.

Реакція Міжнародного комітету Червоного Хреста

31 липня Міжнародний комітет Червоного Хреста заявив, що досі не отримав дозволу на доступ до колонії, де утримували українських військовополонених. 1 серпня в ефірі телемарафону це підтвердив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

«Попри заяви Росії, що нібито вони надали доступ до місця трагедії в Оленівці представникам МКЧХ і представникам моніторингової місії ООН, я отримав від МКЧХ відповідь, що ні, їм не надали такий доступ», — сказав омбудсмен.

Також Дмитро Лубінець повідомив, що Україна не отримувала жодної інформації від ООН. 

«У нас є комунікація з МКЧХ, щодо ООН у нас гірша ситуація. Листи, запити я надсилаю. Зробив це в перший день одразу після трагедії. Якогось сигналу, навіть неофіційного, я особисто не отримав. Можу це публічно підтвердити», — повідомив омбудсмен.

Пізніше репортерка Аманда Прайс у Twitter процитувала прессекретаря генсека ООН Стефана Дюжарріка.

«ООН розглядає запити України й Росії про проведення розслідування смертельного нападу в пʼятницю (29 липня) на обʼєкт, де утримувалися військовополонені в Оленівці. ООН вивчає, чи є умови, які зробили б розслідування можливим», — говорилося в дописі.

Instagram: @icrc

Водночас представниця Асоціації родин захисників «Азовсталі» Сандра Кротевич в ефірі «Радіо Свобода» розповіла, що родичі військовополонених незадоволені тим, як ООН і Міжнародний комітет Червоного Хреста займаються справою українських полонених з «Азовсталі». 

«До ООН і Червоного Хреста у нас дуже багато претензій. Вони взагалі нічого не роблять. Червоний Хрест досі не повідомив, скільки людей загинуло, скільки перебуває у донецьких лікарнях, на непідконтрольній території. Як вони будуть повертати загиблих хлопців — нам так само невідомо. Ми чекаємо відповіді від Червоного Хреста. Ми дуже обурені. Вони нам обіцяли, вони хлопцям обіцяли, що хлопці повернуться живими, але вони своїх зобов’язань не дотримали», — заявила Сандра Кротевич.

Нагадаємо, ще в березні президент МКЧХ Петер Маурер оголосив про запит на відкриття офісу в Ростові-на-Дону «для покращення роботи організації на сході України». Також він повідомив, що міжнародний Червоний Хрест продовжить зберігати нейтралітет, адже вони «повинні примирити людей у рамках діалогу сторін, що воюють».


Реклама

Популярні матеріали

Незамінний аксесуар цієї весни: як правильно підібрати колготки...


Які босоніжки нам потрібні цієї весни


Пісна страва: пиріг з горошком і цибулею за 20 хвилин  


Читайте також
Популярні матеріали