У Верховній Раді пропонують скасувати 8 Березня і 9 травня

Та запровадити нові державні свята

На розгляд до Верховної Ради подали законопроєкт, який пропонує скасувати 8 Березня, 1 травня та 9 травня, а замість них започаткувати три нові свята. Про це повідомляє видання «Українська правда».

Так, замість 8 Березня, коли зазвичай в Україні відзначають Міжнародний жіночий день, депутати пропонують запровадити День української жінки 25 лютого, у день народження поетеси Лесі Українки.

Скасувати державні вихідні також пропонують 1 травня, коли з радянських часів в Україні відзначали День праці, та 9 травня, коли відзначали День перемоги.

Автори законопроєкту зазначають, що закінчення Другої світової війни на європейському фронті у світі відзначається 8 травня і що це траурний день пам’яті загиблих.

Вони пропонують також скасувати в Україні вихідний 9 травня, а натомість залишити лише День пам`яті та примирення 8 травня без вихідного дня.

Водночас парламентарі хочуть ввести у календар нові свята, які «вже апробовані суспільством і десятиліттями відзначаються українськими спільнотами на батьківщині та за кордоном». 

Тому окрім Дня української жінки депутати хочуть додати до державних свят Шевченків день 9 березня — у день народження поета Тараса Шевченка — та День матері у другу неділю травня.

Також святковими і неробочими хочуть залишити:

1 січня — Новий рік,

7 січня і 25 грудня — Різдво Христове,

28 червня — День Конституції України,

28 липня — День української державності,

24 серпня — День незалежності України,

14 жовтня — День захисника України.


Реклама

Популярні матеріали

Найкращі образи зірок на afterparty церемонії «Оскар»


Прості булочки з маковою начинкою


Разом сильніші: співзасновниці української жіночої спільноти...


Читайте також
Популярні матеріали