Творчі сили: українські митці про війну

Як вітчизняні митці реагують на вторгнення російських військ в Україну, розповідає Леся Пахаріна

24 лютого 2022 року тривога охопила серця українців, земля здригнулася від вибухів, а небо запалало загравами. Пронизливий біль та страх, наповнені сльозами та розпачем очі — після 8 років війни росія розпочала повномасштабне вторгнення на українську землю.

Пліч-о-пліч із тими, хто зі зброєю захищає нашу землю, тримають оборону на своєму фронті і митці. Хтось ділиться своїми емоціями та думками, змальовуючи страшні реалії сьогодення в Маріуполі, Бучі, Ірпені, Чернігові та інших містах та селах; хтось рахує дні до нашої Перемоги та пишається Збройними Силами України, нашим президентом, кожним, хто чинить опір та бореться за нашу державу; хтось силою гумору, навіть у такі темні часи, підтримує моральний дух наших людей, жартуючи над черговою поразкою загарбників під Чорнобаївкою; хтось кляне ворога, який зухвало вдерся на нашу землю і нещадно плюндрує її, руйнуючи долі, знущаючись і вбиваючи мирних українців. Беззахисні жінки, діти, літні люди — для російських військових немає ніяких законів — ані військових, ані людських. Вони стріляють у спину, спалюють тіла, влаштовують справжній геноцид українського народу.

Російської окупації зазнали й рідні для мене області. Чернігівщина — мій рідний край, там я народилася, там живуть мої батьки. Ірпінь — мій другий дім, там я навчалася, там живуть багато моїх близьких людей. Ірпінь та Чернігів — мої рідні міста-герої, які окупанти безжально хотіли стерти з лиця землі .

В цій публікації я зібрала імена художників, ілюстраторів, дизайнерів із різних куточків України, які під час війни в своїх роботах зображають цю страшну та болючу трагедію нашого народу.

Ми переможемо. Обов’язково переможемо. Очистимо нашу землю від цієї нечисті. Бо, як писав Василь Симоненко, український поет-шістдесятник і журналіст:

«Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ! Пощезнуть всі перевертні й приблуди, І орди завойовників-заброд!»

@yuliya_osyka

@maliunok

@marikinoo

@anna.sarvira

@babenkoirusa

@mirchuk_serhii

@pilula.il

@segiymaidukov 

@illustroxy

@mo_di_mod

@marinoss_art

@maria_fedorivna

@olga.shtonda

@marta_koshulinska

@shu.name

@duhovnoe_litso

@flppvdd

@mala_malue

@natashale777

Текст: Леся Пахарина


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали