Благодійний фонд «Життєлюб» оголошує «Тиждень дорослого стажиста». Із 2 по 8 березня люди «золотого віку» зможуть спробувати себе в ролі HR-фахівця, бармена, маркетолога, гіда в музеї сучасного мистецтва, фітнес тренера та інших актуальних професіях великого міста. Цього року до ініціативи київського фонду приєдналися також інші регіони України.
У «Життєлюбі» наголошують, що на українському ринку всього 0,01% всіх вакансій розрахована на людей 55+. Вважається, що такі співробітники погано навчаються нового, бояться сучасних технологій і важче знаходять спільну мову з молодими колегами. За словами засновників фонду, проект спрямований на розвінчання ейджистських стереотипів, а також покликаний надихнути людей старшого віку не боятися пробувати себе в сучасних професіях і відкривати нові кар`єрні горизонти.
SMM-ник, декоратор, оператор call-центру, редактор на телеканалі і навіть програміст нейромережі — ось неповний перелік професій, які освоювали 15 життєлюбів віком від 51 до 74 років на попередніх стажуваннях.
«“Ой, я Вас прошу, я ж філолог! Все життя працювала з текстами, але кому зараз потрібні філологи? Тільки копірайтери та контент-менеджери! ” І все, людина навіть не намагається, хоча по суті це одне і теж. Ще більш складна історія стереотипів у роботодавців.
Багатьом здається, що чим старшою є людина, тим менш актуальними є її знання. Це не так. Є вагомі плюси у вмінні аналізувати, сприймати, організовувати процеси. У будь-якій справі.
Тому “Тиждень дорослого стажиста” — відмінний привід розсунути межі свого сприйняття і спробувати себе в новій справі», — коментує співзасновниця фонду Тіна Михайловська.
Нагадаємо, що вперше «Тиждень дорослого стажиста» пройшов у 2018 році. Тоді до акції приєдналися 5 компаній, які готові були взяти співробітника «золотого віку» до себе на тиждень в штат. А в 2019 проект підтримали вже 13 активних бізнес-команд Києва, починаючи від SMM-агентства і закінчуючи студією декору.
«З мого досвіду, багато молодих співробітників і стажистів студентів у перший день посилаються на стрес і нову обстановку. У випадку з 51-річною Світланою жодних проблем не було. Вона за лічені хвилини знайшла пароль від Wi-Fi, познайомилася з сусідніми відділами, самостійно встановила Office, зайшла під своїм обліковим записом в пошту і була готова до роботи (...)
Такі співробітники менше обмежені сімейними обставинами, їх не заманюють амбіції і бажання реалізуватися в більш прибутковій сфері. Як правило, вони вже отримали визнання і авторитет.
На перший план виходять самоактуалізація і бажання жити осмислено», — підкреслює наставниця торішнього стажування Марія Вітязь роботу вікового smm-менеджера.