Свято на деокупованих територіях: Ukraїner запустив ініціативу «Різдво разом»

Сила єдності

Цієї зими Ukraїner запускає одночасно два мультимедійних проєкти — «Деокупація» (про звільнені території) та «Зимові свята» (про автентичне святкування Різдва та Маланки), тож вирішив, що буде дуже цінно їх поєднати.

Різдво в Україні

На деокуповані території зараз регулярно їдуть фури з гуманітаркою, команди медичної та психологічної допомоги, енергетики відновлюють мережі, а комунальники прибирають наслідки російської окупації. Але ситуація там усе ще складна. Та що б не було, всі українці заслуговують на зимові свята, що споконвіків гуртували нас і створювали відчуття причетності до чогось більшого. 

Десятки років тому існувала студентська акція «Різдво разом». За її умовами на Різдво родини із заходу України приймали у себе дітей зі сходу й півдня, щоб показати традиції, які збереглися на Галичині, Поділлі, Волині й у кількох інших історичних регіонах. Цього року мільйони українців виїхали за кордон або змушені були переселитися із власних домівок у межах країни. Але є тисячі людей, які повернулися, повертаються чи залишилися на територіях, що пережили окупацію. Тож цього року «Різдво разом» знову запрацює, але вже у зворотному напрямку. 

Різдво в Україні

Зараз, у цей перехідний час, ми можемо святкувати Різдво двічі (цьогоріч ПЦУ дозволила це). Ukraїner запрошує відзначити це свято 25 грудня вдома, а 7 січня — на деокупованих територіях. 

Отже, якщо ви творчий колектив, який хоче провести кілька днів з мешканцями сходу, півночі й півдня, завітавши із власним вертепом на деокуповані території, заповніть цю форму. Якщо ви лідер/-ка громади з деокупованих територій, яка може прийняти в себе вертепників, заповніть цю форму. 

Дедлайн заповнення анкет — 20 грудня. Уже 21 грудня ви отримаєте відповіді.

Різдво в Україні

Можливо, саме ви привезете на деокуповану територію традицію, яка приживеться там, і вже за кілька років, приїхавши на Різдво в Ізюм, Балаклію, Херсон, Купʼянськ чи Лиман, зустрінете там вертеп, що продовжує вашу традицію. Сила українців — у єднанні, ми вже неодноразово в цьому переконалися. Доведімо це знову! 

Цьогоріч Ukraїner щотижня публікує мультимедійні історії в межах проєкту «Зимові свята», що показує, як українці в різних регіонах святкують Різдво та Маланку. Усі вони створені на основі торішньої зимової експедиції. Більше історій ви знайдете на сайті. 


Реклама

Популярні матеріали

Базовий гардероб 2023: одна сорочка — 5 образів


Елегантно і цікаво: офісний стиль на Тижнях моди


Колонка G: як миритися за допомогою сексу?


Читайте також
Популярні матеріали