Стало відомо ім'я лауреата Нобелівської премії з літератури 2023 року

Найважливіша нагорода в галузі літератури

Лауреатом Нобелівської премії з літератури 2023 року став норвезький письменник та драматург Йон Фоссе. Про це повідомили на церемонії оголошення у Стокгольмі у четвер, 5 жовтня. Як стало відомо, Фоссе нагородили премією за «його інноваційні п’єси та прозу, які висловлюють невимовне».

«Його величезний творчий доробок, написаний норвезькою мовою нюнорск (одна з двох письмових форм сучасної літературної норвезької мови — Прим. ред.), охоплює безліч жанрів і складається з п`єс, романів, поетичних збірок, есеїв, дитячих книжок і перекладів. Хоча сьогодні він є одним з найпопулярніших драматургів у світі, його проза також набуває все більшого визнання», — йдеться на сайті премії.

Сам письменник зазначив, що він «приголомшений і дещо наляканий» отриманням престижної нагороди.

«Протягом останнього десятиліття я ретельно готувався морально до того, що це може статися. Було дуже приємно отримати дзвінок!» — зізнався Фоссе в інтервʼю норвезькому телеканалу NRK.

За версію видання «The Telegraph», Фоссе займає 83-ю сходинку в топ-100 живих геніїв. Його перший роман «Червоне, чорне» вийшов друком у 1983 році, а перша п`єса «І ніколи нас не розлучити» — у 1994 році. Твори письменника перекладено на понад сорок мов, а п`єси ставлять у багатьох країнах світу. Головними характерними рисами творчості Фоссе є мінімалістичний стиль та герої, в яких кожен може впізнати себе, — зі своїми слабкостями, страхами та недоліками.

Нагадаємо, Нобелівську премію з літератури вручають із 1901 року. Першим її лауреатом став французький поет Рене Сюллі-Прюдом — за «видатні літературні достоїнства, високий ідеалізм, художню досконалість і незвичайне поєднання душевності й таланту».


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали