Сміливі допомагають: благодійні ініціативи на підтримку України

Підтримуємо одне одного

 

Україна страждає від агресії РФ та потребує постійної підтримки, аби мати змогу створити не лише комфортне, а й безпечне місце для життя своїх громадян. З початку повномасштабного вторгнення, об’єднавшись, українці допомагають одне одному боротися як на фронті, так і в тилу. Ми ж не припиняємо розповідати про тих, хто збирає кошти на українську армію, допомагає постраждалим від війни чи надає моральну підтримку.

Допомога Музею Ханенків у Києві

10 жовтня київський Музей Ханенків постраждав від російської агресії. Будівля розташована біля парку Шевченка, куди під час масованого обстрілу міста влучила одна з російських ракет.

У музеї відкрили збір на відновлення, до якого може долучитися кожен. Наразі Музей Ханенків продовжує приймати донати від небайдужих. Кошти підуть, зокрема, на відновлення фасаду музею. 

Попри труднощі, музей продовжує роботу. Кияни та гості міста можуть зробити свій внесок і підтримати заклад, завітавши на екскурсію. Під час відвідин музею можна дізнатися про родину засновників та їхню колекцію витворів мистецтва з різних куточків світу, а також про історію забудови цього району, про життя музею в період Другої світової війни та повоєнний час. Квитки доступні у касі музею та за посиланням.

Допомога українцям з інвалідністю в Німеччині

EnableMe Ukraine, некомерційна організація для українців з обмеженими можливостями, розпочала партнерство з DSEE, у рамках якого українці з інвалідністю в Німеччині можуть одержувати підтримку та інформацію рідною мовою просто зі свого мобільного телефону:

1. Спільнота EnableMe, де експерти та волонтери організації надають цілодобову підтримку та інформацію. Тут можна отримати інформацію від лікарів, психологів, юристів, кадровиків та експертів з релокації. Ви також знайдете тут дружню підтримку та матимете можливість подружитися.

2. У контентній частині міститься життєво необхідна інформація на теми евакуації, переселення, адміністративних процедур, реабілітації та доступу до важливих контактів в Україні, Європі та, звичайно, Німеччині.

3. На вебінарах експерти також відповідають на конкретні запитання, наприклад: «Де я можу отримати медичну чи психологічну допомогу?», «Хто мені допоможе з проблемами інтеграції» або «Де я можу знайти роботу?». 

Онлайн-виставка «Ще один день: щоденники війни», до якої увійшли експонати, створені українцями під час повномасштабного вторгнення Росії

Зіни, скетчі, комікси, цифрові ілюстрації, колажі, фото, відео, писані картки, вірші, Facebook-пости, Twitter- і Telegram-канали складають онлайн-експозицію, до якої увійшли 20 проєктів, відібраних редакцією «Читомо» за результатами попередньо проведеного open-call, та ще 14 — обраних спеціальною кураторською групою. 

Учасниками онлайн-виставки стали: Сергій Жадан, Влада Ралко, Олександр Михед, Лариса Денисенко, Алевтина Кахідзе, Юлія Тверітіна, Олена Захарченко, Ярина Чорногуз, Ігор Мітров, Юлія Вротна, Дарина Гладун, Женя Полосіна, Юлія Вус, Іван Кипіда та інші.

Щоденники у різних стилях і форматах відображають проживання українками та українцями війни та її наслідків. Усіх їх об’єднує бажання зафіксувати цей травматичний, але неминучий для всіх нас нині досвід, що є частиною творення історії сучасної України. Онлайн-виставку «Ще один день: щоденники війни» можна переглянути за посиланням. Виставку доповнюватиме серія аналітичних матеріалів про специфіку текстових і графічних щоденників, а також про те, як написання щоденника може бути терапевтичною практикою.

Катерина Осадча разом із фондом «Твоя Опора» збирають на допомогу Нікополю

Не один місяць місто Нікополь знаходиться під обстрілами. Але, попри щоденні прильоти, там досі проживають люди, яким дуже потрібна підтримка. Телеведуча Катерина Осадча разом із благодійним фондом «Твоя Опора» оголосили збір коштів на гуманітарну допомогу для нікопольців.

Вперше Нікополь обстріляли вночі 12 липня. Відтоді російські терористи по кілька разів на день випускають по житлових кварталах та критичній інфраструктурі міста десятки снарядів. Але, попри все, там досі живе велика кількість людей, серед яких понад 20 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Долучитися до збору коштів на гуманітарну допомогу нікопольцям можна за посиланням.

 

«24.02» — благодійна книга Андрія Мероника, створена у співавторстві з Дашею Астаф’євою, Roxolana, Tayanna та іншими 

Нова книга Андрія Мероника «24.02», яка ще на етапі передпродажу була придбана в кількості 300 примірників і зібрала понад 50 тисяч гривень для наших захисників, уже доступна для замовлення онлайн. 

Це збірка одкровень та спогадів, що містить історії підприємців, лікарів, блогерів, артистів, зокрема Даші Астаф’євої, Tayanna, Roxolana, зіркових пар Катерини Кухар та Олександра Стоянова, Дарії Ковтун і Євгена Хмари та інших свідомих українців, які щодня роблять свій внесок у майбутню перемогу — кожен на своєму фронті.

Книга містить історії про те, як еволюціонує людина під час війни: від паралізуючого страху вибухів до вивезення тіл людей з нещодавно окупованих територій. 

Важливо, що 100% отриманих від продажу коштів будуть перераховані у фонди United24, «Повернись живим» і Благодійний фонд Сергія Притули. А кожен покупець може самостійно вибрати ціну — від 99 до 3333 грн. Специфіка механіки визначення ціни невипадкова: таким чином книгу може купити кожен, хто прагне допомогти, незалежно від фінансових можливостей. Більше інформації про книгу за посиланням

Лекція для дівчат-підлітків на тему безпеки в Мережі

За даними Європейського інституту ґендерної рівності, кожна третя жінка піддається тій чи іншій формі насилля протягом життя. А кожна десята зазнає тієї чи іншої форми онлайн-насильства з 15-річного віку. 

Щоб привернути увагу до цієї проблеми, Фундація АнтиСНІД-США в Україні організувала лекцію для дівчат-підлітків у рамках проєкту Girls act про правила ведення соціальних мереж та загальної безпеки в інтернеті. Захід вирішили провести в одній з українських шкіл для дівчат 6-11 класів.

Такий формат — це ще одна можливість привернути увагу до проблем, з якими стикаються дівчата-підлітки в Україні та спільно шукати шляхи, як їх подолати.


Реклама

Популярні матеріали

Які босоніжки нам потрібні цієї весни


«Діамант — найгарніша і найбажаніша інвестиція»: засновниця Diva...


Сучасний погляд на українські традиції: чому варто відвідати...


Читайте також
Популярні матеріали