«Ти [Романтика]»: слухаємо альбом-мюзикл гурту «МУР» про «Розстріляне відродження»

Композиції створювали у співпраці із Сергієм Жаданом та Євгеном Яновичем

Український гурт «МУР» випустив альбом-мюзикл «Ти [Романтика]», присвячений письменникам «Розстріляного відродження». Робота складається з 18 треків, пов’язаних між собою сюжетом.

Над створенням альбому працювали Олександр Хоменко, Віктор Ткаченко, Олександр Заїка та Микола Шмундир. Співавтором музики до деяких треків став джазовий композитор Євген Дубовик. Альбом починається з композиції «Ще до того як колись», зачин якої — зрада Павла Тичини. Далі в хронологічній послідовності — події з 1918 до 1937 року.

«Усі треки пов’язані один з одним, їх не варто слухати окремо. Наприклад, ми проводимо слухача спочатку новиною, що в Харкові створили будинок “Слово”, потім — репресії, далі — історія про Тичину з його віршем», — коментує автор текстів та ідеї створення альбому Олександр Хоменко. 

Музиканти записували альбом у співпраці з Сергієм Жаданом, гуртами «Хейтспіч» і NAZVA, Євгеном Яновичем, Оленою Кравець, Сергієм Мартинюком та іншими митцями. 

«Сергій “Колос” Мартинюк перевтілився у Хвильового. Павло Гоц з гурту NAZVA розповів історію Леся Курбаса, а Дмитро Однороженко з гурту “Хейтспіч” став поетом-авангардистом Михайлем Семенком», — додає продюсер проєкту Микола Шмундир.

«Ти [Романтика]» — перший реліз гурту з власними оригінальними текстами. Музиканти працювали над альбомом понад 6 місяців. Крім переосмислення творів українських митців 1920–1930-х років, гурт намагався знайти маловідомі факти про той час. Один з таких став основою для треку «Партія веде», в якому йдеться про зраду Павла Тичини — його розмову з кореспондентом Семеном Гершбергом. Для пошуку історій і фактів з життя митців залучили окрему людину — фотографку та дизайнерку Соломію Козолуп. Вона знаходила в електронних архівах фото, відео, газетні вирізки того часу, які стали основою для композицій. 


Реклама

Популярні матеріали

«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Український суперфуд: 5 корисних страв із буряка


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали