«Скіфське золото» повернулося до України з Нідерландів

Відтепер воно зберігатиметься в одному з музеїв Києва  

Музей Алларда Пірсона передав Україні артефакти з чотирьох музеїв Криму, раніше представлені на виставці «Крим: золото й таємниці Чорного моря». Упродовж 9 років вони зберігалися в Нідерландах. Про це повідомив Національний музей історії України, в якому артефакти залишаться до деокупації Криму.

«Нині фахівці обстежують стан цих речей. Ідеться про 565 предметів. Це, зокрема, античні скульптури, скіфські та сарматські прикраси, китайські лакові шкатулки, яким дві тисячі років», — зазначили в  Національному музеї історії України.

Генеральний директор музею Федір Андрощук підкреслив, що всі, хто стояв за політичним рішенням щодо повернення колекції в Україну під час війни, мають забезпечити їй «безпрецедентну охорону» та відповідну економічну підтримку закладу.

«Музей докладе максимум зусиль для їх збереження та для того, щоб громадяни і гості України змогли їх побачити. Разом з тим, оскільки колекція набула міжнародного політичного резонансу, її стан і подальша доля будуть відтепер під прискіпливою увагою світу», — сказав директор музею.

Нагадаємо, з лютого по серпень 2014 року в Музеї Алларда Пірсона тривала виставка «Крим: золото й таємниці Чорного моря». На ній демонструвалися предмети з колекцій Національного музею історії України та чотирьох музеїв Криму: Національного заповідника «Херсонес Таврійський», Центрального музею Тавриди, Бахчисарайського історико-культурного заповідника та Керченського історико-археологічного заповідника.  У лютому 2014 року Росія почала окупацію Криму. Предмети з колекції Національного музею історії України повернулися до Києва після завершення виставки. Водночас повертати цінності з кримських музеїв на територію, не підконтрольну українській владі, стало неможливим.

Тоді в Нідерландах розпочався судовий процес, який ще називають справою про скіфське золото. У грудні 2016 року суд в Амстердамі постановив передати кримські скарби Україні. Однак кримські музеї, що перебували в російській окупації, почали процес оскарження рішення. Апеляційний суд Амстердама також вирішив задовольнити позов про передачу кримських артефактів Україні. Остаточне рішення виніс 9 червня 2023 року Верховний суд Нідерландів. Він відхилив касаційну скаргу кримських музеїв, а апеляційне рішення залишив без змін.

Реклама

Популярні матеріали

Які шуби носити цієї зими: стильні ідеї з подіумів та пропозиції...


Як смартмонітори Samsung покращують робочий процес і дозволяють...


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Читайте також
Популярні матеріали