Що відомо про історичний приїзд Джо Байдена в Київ

«Результати сьогоднішньої зустрічі з Байденом матимуть відображення на полі бою» 

Сьогодні, 20 лютого, відбулася важлива для України подія — до Києва приїхав президент США Джо Байден. Його візит до останнього тримали у секреті, аж поки лідер США не з’явився на вулицях української столиці. Байден прибув до України з візитом уперше від початку повномасштабного російського вторгнення. Варто зазначити, що між нинішнім і попереднім візитом президентів США до України минуло майже 15 років.

Байдену пропонували зустрітися із Зеленським у Львові або на кордоні з Польщею, але він обрав Київ, який став символом рішучості з моменту повномасштабного вторгнення і є основною метою РФ.

Президент України зустрів високого гостя на ґанку Маріїнського палацу в центрі столиці. Після представлення членів української та американської делегацій президенти України та США поспілкувалися у форматі віч-на-віч. Про це повідомляють в Офісі президента України.

У рамках зустрічі лідери також вшанували пам’ять загиблих захисників України біля Михайлівського собору.

Володимир Зеленський зазначив, що візит Джозефа Байдена є надзвичайно важливим сигналом для України та українців.

«Дуже вам дякую, пане президенте. Це значущий момент підтримки для України», — сказав Зеленський.

Глава української держави наголосив, що особисто Джозеф Байден та все американське суспільство від самого початку розв’язаної Росією повномасштабної війни були разом з Україною.

«Перший телефонний дзвінок із підтримкою України був із Білого дому. Дякую за ваше лідерство. Дякую також за двопартійну підтримку, за підтримку з боку Конгресу», — зауважив Володимир Зеленський.

Президент України зазначив, що говоритиме з президентом США про ситуацію на фронті, а також про український народ, який переживає сьогодні надзвичайно важкі часи.

«Що ми маємо зробити, щоб зупинити війну, щоб мати успіх у цій війні, зробити Україну ще сильнішою, та як перемогти цього року», — розповів він.

У рамках свого візиту Джо Байден пообіцяв новий пакет військової допомоги на $500 млн, деталі якого будуть оголошені вже завтра. Але нині відомо, що він включатиме більше військового обладнання, зокрема артилерійські боєприпаси, Javelin та гаубиці. Байден пообіцяв також виділити «мільярди» на пряму підтримку народу України. 

У Білому домі зазначають, що CША запровадять нові санкції проти Росії — їх оголосять упродовж тижня.

«Результати сьогоднішньої зустрічі з Байденом матимуть відображення на полі бою», — зазначив Зеленський.

Джозеф Байден також наголосив на важливості своєї присутності сьогодні в Україні, яка демонструє підтримку з боку США незалежності, суверенітету й територіальної цілісності української держави.

«Я думаю, що було б критично важливим не залишити жодного сумніву в тому, що США підтримують Україну в її війні проти жорстокої агресії», — зазначив лідер Сполучених Штатів.


Реклама

Популярні матеріали

Дуже смачна качка з весняними овочами


Швидка зарядка від болю в спині


Найкорисніші жири для жіночого здоров’я


Читайте також
Популярні матеріали