Сейм Латвії затвердив заяву про те, що насильство Росії спрямоване на цивільних людей і здійснюється для досягнення політичних цілей, а тому є тероризмом, а сама Росія — державою, що підтримує тероризм. Відповідне повідомлення з’явилося на сайті уряду.
«В Україні Росія обрала жорстоку, аморальну та незаконну тактику, використовуючи неточну та міжнародно заборонену зброю та боєприпаси, націлюючись на цивільних осіб та громадські місця з непропорційною жорстокістю», — говориться в заяві.
Сейм також зазначив, що з моменту повномасштабного вторгнення російських військ на територію України дванадцять мільйонів українців були змушені залишити свої домівки, а понад п’ять мільйонів — покинути свою країну. За цей час низка правозахисних груп і міжнародних моніторингових місій повідомили про звірства, вчинені російськими збройними силами проти мирного населення, включаючи тортури, зґвалтування, вбивства, депортації та масові утримання мирних громадян у так званих фільтраційних центрах.
Окрім цього, Латвія закликала інші держави визнати Росію країною — спонсором тероризму та обмежити видачу віз громадянам РФ і Білорусі.
Нагадаємо, що в липні відбувся міжнародний мирний мітинг під гаслом Russia Is A Terrorist State.