«Рута Люта»: в Україні вперше представили анатомічний жіночий бронекостюм власного виробництва

Важливий крок

Ще з 2014 року жінки брали активну участь у бойових діях на сході. Від початку ж повномасштабного вторгнення їх кількість в армії лише зростає: за офіційними даними, станом на травень 2023 року у ЗСУ служили 42 тисячі жінок, понад 5 тисяч з яких — безпосередньо у зоні смертельного ризику на передовій. І є проблеми, що потребують термінового вирішення: зокрема, забезпечення жінок на фронті сучасною анатомічною бронею.

Днями вітчизняний виробник сучасного технологічного бронезахисту «Українська броня» представив перший анатомічний жіночий бронекостюм «Рута Люта». Його основна відмінність від чоловічого полягає у бронежилеті, створеному з урахуванням анатомії та фізіології жіночого тіла для забезпечення максимального комфорту та оптимального захисту всіх життєво важливих органів і вразливих місць.

Розроблений з урахуванням технічної специфікації Міністерства оборони України, бронекостюм «Рута Люта» має збільшену на 500% площу протиуламкового захисту порівняно з балістичними плитами, що суттєво підвищує шанси уникнути поранень в умовах бойових дій. Виріб має винесену назовні кишеню для балістичної плити, що сприяє максимальному комфорту під час тривалого носіння та допомагає уникнути натирання й порушення кровообігу в області грудей. Водночас бронекостюм значно легший за «чоловічий»: ергономічний дизайн забезпечує оптимальний розподіл ваги та комфорт із мінімальним впливом на маневровість.

За словами Яна Гончарова, СЕО компанії-виробника, думки про розробку жіночого бронекостюма виникли вже давно, однак його створення потребувало тривалого дослідження та підготовки.

«Розробка першого анатомічного жіночого бронекостюма — це велика відповідальність, адже необхідно було врахувати побажання військовослужбовиць, вимоги Міноборони, а також рекомендації медиків. Але тривала та наполеглива робота дала бажаний результат. Тепер жінки в українській армії зможуть отримати якісний та надійний бронезахист, який справді захищатиме, а не заважатиме», — прокоментував він.

Однією з перших бронекостюм приміряла Оксана на псевдо «Оксі», парамедик Нацгвардії України, учасниця руху VETERANKA:

«Ергономічна правильна форма бронекостюма відносно носіння під жіночі груди — це дуже зручно і дозволяє рухатися по-іншому. Полегшена вага і різні розміри — теж суттєвий плюс, тому що розмір грудей у всіх різний, і це важливо врахувати. В ньому навіть легше дихається,  він не здавлює груди, й рухи стають іншими. Також візуально має гарний вигляд завдяки якісній тканині, елементам, що швидко пристібаються. Ну й основне в бронекостюмі  — це захист важливих вузлових частин тіла: напашник, шия, плечі, стегна», — поділилася враженнями від примірки жіночого бронекостюма захисниця.

Жіночий анатомічний бронекостюм, як і захисні плити, представлений у 4 розмірах: XS, S, M, L, тому підійде для жінок будь-якої статури. Виріб складається з бронежилета, окремих модулів, що забезпечують захист шиї, плечей, живота, паху та зовнішньої частини стегон, а також броньованого розвантажувального пояса з плечовими лямками. Усі частини адаптивні та регулюються за довжиною, тож підійдуть дівчатам будь-якого зросту.

Замовити бронекостюм «Рута Люта» можна на сайті виробника. Комплект не містить бронеплити, їх можна придбати окремо.


Реклама

Популярні матеріали

Образ дня: Мадонна показує, як носити трендову шубу від...


Святковий wishlist популярних українських візажисток


7 образів в етностилі, які вам варто повторити цього Різдва...


Читайте також
Популярні матеріали