Російські окупанти вкрали майже пів мільйона творів мистецтва з українських музеїв

Визначити вартість вкрадених екземплярів практично неможливо  

Російські окупанти вивезли з українських музеїв понад 480 тисяч творів мистецтва. Щонайменше 38 музеїв, в яких зберігалося майже 1,5 мільйона експонатів,  пошкоджені або зруйновані після початку повномасштабного вторгнення. Про це повідомляє The Economist із посиланням на дані Міністерства культури та інформаційної політики.

Тільки з Херсонського обласного краєзнавчого музею окупанти за сприяння місцевих працівників викрали понад 28 000 артефактів і відправили їх до тимчасово окупованого Криму. Зникли, зокрема, стародавні монети, грецькі скульптури, скіфські прикраси, дорогоцінна бухарська шабля і навіть жорсткі диски з каталогом музею.

Видання підкреслює, що визначити ціну вкрадених робіт майже неможливо, оскільки лише частина з них була застрахована. Відстежити артефакти теж складно: більшість музеїв, особливо регіональних, покладалась на паперові каталоги, часто застарілі або неповні.

Проте Україна працює над поверненням своїх артефактів. Зокрема, прокуратура в Києві перевіряє російських чиновників та українців, причетних до розкрадання творів мистецтва. Водночас директорка Департаменту культурної спадщини Мінкульту Мар`яна Томин працює над новим законом про реституцію та переглядає застарілий закон про захист культурної спадщини.

Українські урядовці також відправили низку колекцій в інші країни Європи. Коли евакуйовані полотна будуть в Україні  — невідомо.

Зауважимо, деякі твори все ж повертаються в Україну. Зокрема, нещодавно музей Алларда Пірсона передав артефакти з чотирьох музеїв Криму, раніше представлені на виставці «Крим: золото й таємниці Чорного моря». Упродовж 9 років вони зберігалися в Нідерландах. До деокупації Криму артефакти залишатимуться в Національному музеї історії України.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Життєрадісний весняний манікюр для всіх, хто відчуває апатію: 15...


Etnodim присвятив вишиванки країнам, які допомагають Україні...


Читайте також
Популярні матеріали