Прощальна промова Обами нікого не залишила байдужим!

Підсумки президентства, настанови на майбутнє та сльози розчулення

Складно повірити, але от і закінчилися вісім років президенства Барака Обами. Уже 20 січня у Білому домі його замінить республіканець Дональд Трамп, який обійшов у передвиборній гонці Гілларі Клінтон. 

Місцем для своєї прощальної промови Обама обрав Чикаго. Саме тут у 2008 році він виголосив свою першу промову після перемоги на президентських виборах вісім років тому.

Загалом промова носила примирливий характер, значне місце у ній було відведене необхідності об’єднання країни, яка сильно розкололася після таких напружених виборів:

«Незважаючи на те, звідки ми - потрібно докладати більших зусиль; потрібно починати з думкою, що кожен наш співгромадянин любить цю країну так само, як і ми; що вони цінують важку працю та родину так само, як ми; що їх діти наповнені такою ж цікавістю та такими ж надіями, та заслуговують на любов так само, як наші власні».

Крім того, Обама зосередив увагу на тому, що американці не повинні вибірково ставитись до інфорамації, що значно відділяє їх від усвідомлення реальності:

«Багатьом з нас стало простіше сховатись у власну бульбашку, чи то у своїй громаді, чи в університетському кампусі, у церквах або у вибірково вибудованих стрічках новин соціальних мереж, де нас оточують люди, які подібні до нас зовнішньо, поділяють ті самі політичні погляди, що і ми та ніколи не кидають виклик нашим умовиводам. А ми настільки комфортно почуваємо себе своїх штучних бульбашках, що починаємо сприймати лише ту інформацію, правдиву, чи ні, яка відповідає нашим вже сформованим думкам, замість того, щоб будувати наші думки на фактах».

Не обійшов Обама і теми зовнішньої полiтики. За його словами, ні Китай, ні Росія не є настільки впливовими як США. Утім наголосив, що Америка не повинна стати «тією країною, яка вдирається до країн, які менші за неї».

Під час прощальної промови Обама також зворушливо подякував своїй дружині Мішель за те, що була з ним протягом усього президентського терміну:

«Останні 25 років ти була не тільки моєю дружиною та матір’ю моїх дітей, але й моїм найкращим другом. Ти взяла на себе роль, яку не просила. І ти зіграла її так, що не можна було її зіграти краще. У цьому було відчуття стилю і елегантності. Завдяки тобі Білий дім став місцем, яке належало усім», - сказав американський лідер, не стримуючи емоцій.

Обама також дав настанови і своїм дітям - Малії та Саші, подякувавши їм за доброту, уважність, ентузіазм, наполегливість і витримку:

«Я пишаюся тим, що є вашим батьком», - сказав він.

Своїх емоцій не стримував ніхто у залі. Досить складно Америка відпускає свого 44-го президента:

«Мої співвітчизники американці, служити вам - було для мене честю!»


Реклама

Популярные материалы

10 надежных способов борьбы с осенней хандрой


Как организовать отдых с ребенком, чтобы он не превратился в пытку...


Как не заболеть в холода: 3 лайфхака


Читайте также
Популярные материалы