«Продовжую втілювати освітні проєкти, аби наші діти мали майбутнє». Діяльність Олександра Педана під час повномасштабної війни

Допомога школярам, абітурієнтам і студентам

Під час повномасштабної війни кожен продовжує боротися на своєму фронті. Команда Олександра Педана приділяє багато уваги освітнім проєктам, адже ця сфера стала зараз критично важливою. 

«Звісно, ми розуміємо, що Збройні Сили України всіма силами наближають перемогу, деокуповують території, борються, щоб у нас був спокій і мир у містах. Але водночас ми не маємо забувати, що життя триває і навіть у таких умовах діти мають здобути якісну освіту. Адже саме вони відбудовуватимуть і розвиватимуть Україну після перемоги». 

Олександр Педан

Олександр вважає, що продовжувати навчання зараз необхідно як ніколи, інакше покоління дітей війни не матиме фаху та можливості працювати, а роботи після перемоги буде дуже багато.

«Тому я продовжую втілювати освітні проєкти, аби наші діти мали майбутнє».

У колонці для ELLE.UA Олександр Педан розповів, як тримає освітній фронт під час повномасштабного вторгнення. 

Навчання підтримує психологічний стан

Олександр Педан

Якщо зараз діти полишають навчання, вони зациклюються на подіях навколо: на війні, сиренах, вибухах, на загиблих рідних. У них погіршується психологічний стан, починається стрес, який може стати довготривалим. І це відповідно впливає на загальний стан здоров’я дитини. Вона як мінімум починає погано спати та недостатньо їсти.

У такі моменти для дитини найважливіше — перемикатися. І саме тут навчання стане в пригоді, бо певним чином відволіче дитину й занурить її у процес здобуття та аналізу інформації. 

Окрім звичайних уроків у житті дитини зараз обов’язково має бути присутній спорт. Разом з ГО Juniors ми провели безліч досліджень з науковцями та виявили, що фізична активність зменшує рівень кортизолу — гормону стресу. Тож вона покращує не лише фізичний, а й психологічний стан дітей, і тоді їм легше навчатися. Усе взаємопов’язано. 

Оскільки через війну багато шкіл перейшли в онлайн, ми вирішили допомогти їм забезпечити для учнів фізичну активність і зробили 959 уроків фізкультури онлайн, до яких було залучено 125 учителів фізкультури. До занять приєдналися дітки у 21 регіоні України. Ініціатива навіть увійшла до Книги рекордів України. Ми цим пишаємося, адже для дітей надважливо не закидати свої гуртки, секції та фізкультуру в школах, а мати максимально буденне життя, наскільки це можливо.

Освіта в Україні. Допомога абітурієнтам у виборі університету

Олександр Педан

Команда комунікаційної агенції pedan|buro активно працює в галузі освіти вже кілька років. Наприклад, до війни відзняли проєкт «УніверCheck» — освітній тревел про університети України, який показує, де можна здобути якісну освіту, яке ком’юніті є в студентів та багато іншого. Разом з моєю донькою Лерою ми таким чином шукали університет мрії для неї та ділилися враженнями з тисячами абітурієнтів по всій країні. Розповідали  не лише про виш, а й про місто: де студенти можуть жити, відпочивати, працювати й чому воно є привабливим для них. Зазирали в усі куточки університетів, повідомляли як про плюси, так і про мінуси проживання в гуртожитках та харчування в їдальнях, показували стан аудиторій. Це все ми робили разом зі студентами цих навчальних закладів, які стали нашими гідами.

Коли в країну прийшла повномасштабна війна, ми не знали, чи публікувати епізоди. Запитали аудиторію, проаналізували ситуацію і зрозуміли, що це дуже на часі. Тому що в дітей з’явилися сумніви, чи продовжувати навчання як таке, чи вступати до університетів і як обирати професію в таких умовах.

Звісно, війна наклала свій відбиток, і пріоритети змінилися. Наші школярі дуже швидко подорослішали й почали обирати професії, які матимуть попит уже завтра і залишаться актуальними й після війни. Тому ми випустили проєкт «УніверCheck» на YouTube, але адаптували його. Зокрема, показали, у якому стані університети після того, як до нас прийшов «рускій мір», та розповіли, як виші зараз приймають студентів: онлайн чи офлайн. Ми отримали найактуальнішу інформацію від МОН щодо вступної кампанії та додали її у випуски. Наприклад, розповіли, як і де складати Національний мультипредметний тест, як до нього готуватися, як написати мотиваційний лист тощо.

Після виходу 10 епізодів отримали позитивний фідбек від багатьох людей, зокрема під випуском про Маріуполь, який став справжнім реквіємом, місцеві дякували, що ми показали місто, яким вони його люблять. Були студенти, які ділилися, що завдяки проєкту визначилися з вибором університету та майбутньої професії.

Саме тому вирішили на цьому не зупинятися й зараз готуємо низку нових освітніх ініціатив, а також активно знімаємо другий сезон шоу «УніверCheck». Після завершення першого донька Лера вдало вступила до Українського католицького університету у Львові на спеціальність «Соціологія». І тепер уже вона як студентка зможе оцінювати й порівнювати виші, які ми відвідаємо.

Ми вдосконалимо новий сезон та заглибимося в різні професії: розповімо, які з них будуть важливі під час і після війни, де найкращі зарплати, які галузі підходять певному типу людей, та зруйнуємо стереотипи, щоб абітурієнти на етапі вступу не просто обирали університет, а мали відповідь на найголовніше питання — на кого вони будуть навчатися та ким стануть у майбутньому. Прагнемо, аби в них був шанс знайти професію мрії, яка забезпечить їм і задоволення, і фінансову стабільність. 

Крім того, ми з командою вже розробляємо профорієнтаційні проєкти. Хочемо організовувати зустрічі з професіоналами своєї справи, людьми-практиками, які зможуть з усіх боків розкрити професію для майбутніх студентів: що треба, аби її опанувати, скільки потрібно вчитися, де можна працювати, коли станеш фахівцем, тощо.

Планів маємо дуже багато. Розуміємо, що підтримка освіти в наш час дуже важлива і цим мають займатися не лише міністерства, а й волонтери та комунікаційні організації, як ми.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали