Премія GLOBAL TEACHER PRIZE UKRAINE 2023 вдруге відзначила вчителів воєнного часу

4 мільйони гривень на реалізацію освітніх мрій

З 2017 року Global Teacher Prize Ukraine визначає найкращих вчителів країни. Цього року премія зібрала понад півтисячі історій вчителів зі всієї України та вдруге відзначила вчителів воєнного часу, які залишаються новаторами у складних умовах та уособлюють українське вчительство воєнного часу. Головна мета премії під час повномасштабної війни — розповідати історії вчителів, щоб у такий спосіб подякувати їм і відзначити важливість їхньої праці. 

«Сьогодні ми дякуємо вчителям, які роблять усе, аби наші діти могли навчатися українською мовою, в українській школі, в українській вільній державі. Наші герої пройшли через усе: полон, утиски, небезпеку евакуації, титанічну працю заради відновлення навчання у війні. Кожна із зібраних нами учительских історій має бути почута, а жоден подвиг вчителів і жоден злочин окупантів не можна забути», — зазначила Зоя Литвин, голова ГС «Освіторія» та засновниця премії Global Teacher Prize Ukraine.

У сьомій церемонії Global Teacher Prize Ukraine вже традиційно взяли участь перші особи держави — Олена Зеленська та премʼєр-міністр Денис Шмигаль.

«Україна вистояла завдяки відважним та сміливим людям: завдяки воїнам, медикам, рятувальникам, енергетикам, а також завдяки вчителям. Вчителям, які виховали справжніх героїв — патріотів своєї Батьківщини, найкращих із найкращих. Держава та Уряд роблять все можливе, щоб забезпечити необхідні умови для навчання та роботи освітян. Особливо, у питанні безпеки. Ми виділяємо і будемо виділяти далі мільярди на облаштування укриттів. Цей навчальний рік ми розпочали в змішаному форматі. Там, де є всі умови та можливості — діти та вчителі мають змогу проводити звичний освітній процес. Але ми продовжуємо працювати, щоб у звільнених містах знову запрацювали всі школи. Ми також продовжуємо робити все, щоб українська освіта стала невід’ємною частиною європейського освітнього простору. Відновлюємо НУШ. Поступово підвищуємо заробітну плату. Реалізуємо проєкти, такі як ініціатива Першої леді України, щодо покращення шкільного харчування. Розвиваємо онлайн-освіту. Війна не зупинить розвиток української освіти. Війна не зупинить розвиток наших дітей. І це — наша спільна місія», — висловив подяку вчителям прем’єр-міністр Денис Шмигаль. 

Українці побачили історії дивовижних вчителів 7 жовтня в ефірі телемарафону Єдині Новини та на платформі кіно та телебачення «Київстар ТБ». На церемонії організатор премії ГС «Освіторія» разом із партнерами відзначили вчителів, чиї історії уособлюють: дошкілля, незламність, нове покоління, новаторство, вибір серцем — викладання у шпиталях. 

Вчителів-новаторів Global Teacher Prize Ukraine 2023 відзначила в особі Максима Гвоздецького із Запоріжжя. Він викладає фізику у Запорізькій гімназії №11, а крім цього є творцем безлічі інтерактивних відео за навчальною програмою свого предмету. У його відео дітям допомагають навчатися Месники, Хобіт, Супермен, Аквамен, Дарт Вейдер та чимало інших героїв. Максим отримав спеціальну нагороду від War Child — освітню подорож для отримання нового досвіду та розширення власних освітніх горизонтів. 

У 2023 році вперше національна премія Global Teacher Prize Ukraine відзначила вчителів дошкільних навчальних закладів в особі Вікторії Душиної з Харкова. Початок повномасштабної війни вона провела разом зі своїми вихованцями під обстрілами. А після евакуації створила клуб для дітей ВПО, де разом із батьками проводила заходи та уроки для маленьких вихованців з усього села. Повернувшись до Харкова, вона продовжує працювати зі своїми вихованцями онлайн і шукає можливості для проведення офлайн зустрічей в садочку.  Відзначили виховательку міністр освіти і науки Оксен Лісовий та Емануель Абрю, голова секції освіти ЮНІСЕФ в Україні.

«Для мене було великою честю відзначити національною премією Global Teacher Prize Ukraine виховательку дошкільнят з Харківщини — Вікторію Душину. І дуже тішуся, що відтепер дошкілля є частиною премії, адже роль вихователя у житті дитини — надважлива. Водночас розвиток дошкілля також у фокусі уваги всієї команди МОН. Сподіваюся, що результати нашої роботи вихователі зможуть відчути якнайшвидше», — зазначив Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України.

Вже другий рік поспіль національна премія Global Teacher Prize Ukraine відзначає незламних учителів. Цьогоріч історія Лариси Фесенко із села Лісна Стінка, Куп’янського району, Харківської області стала уособленням вчителів, які залишалися вірними українській освіті попри все. За час війни пані Лариса пережила зраду колег, 45 діб російського «підвалу» і втечу в ніч деокупації Куп’янська. Згодом вчителька повернулася до своєї рідної школи, продовжує навчальний процес онлайн, керує процесом відбудови школи та постійно підтримує зв’язок з учнями. Відзнаку за мужність та відвагу вчительці вручила Тайра (Юлія Паєвська) — одна з найвідоміших українських парамедиків, яка сама пережила три місяці російського полону.

«Ви знаєте, що робили росіяни, коли заходили у наші міста та села? Вони йшли до шкіл і бібліотек, знищували книжки, підручники, прапори і навіть вишиванки. Першою ціллю ворога були волонтери і вчителі. Бо саме культура формує націю», — підкреслила важливість освіти парамедикиня.

Максим Гвоздецький, Вікторія Душина та Лариса Фесенко отримали гранти по 1 млн грн від Дитячного фонду ООН (ЮНІСЕФ) на реалізацію власних освітніх ініціатив.

За новітні підходи у викладанні з елементами лідерства та менторства Global Teacher Prize Ukraine відзначила молодих вчителів — в особі 23-річного Петра Сітека зі Львова. Він викладає у львівській Школі вільних та небайдужих. Однією з особливостей його викладання є те, що Петро не приховує своїх почуттів перед учнями, а вчить їх тому, що кожна людина може відчувати сум, радість, невдоволення та навпаки задоволення. Його уроки часто проходять у неформальній атмосфері та містять важливі теми сьогодення. Петро викладає дебати і менторство, які, на його думку, є важливими у формуванні особистості учня.

«Віра — це найменша, але водночас одна з найважливіших речей, які ми можемо дати іншим людям. І це і є про небайдужість. Крок за кроком, від очей, які горять в учнів, до мрій, які здійснюються і зараз змінюють світ. Тому буйно мрійте, вірте в себе та інших, і спільно ми зможемо зробити цю країну і світ краще», — звернувся до освітян Петро під час своєї промови на церемонії.

Відзнаку вчителю вручала особисто Перша леді України Олена Зеленська. 

«Ця номінація надзвичайно надихає, адже вона про те, що для молодих людей професія вчителя престижна. Що робота захоплює їх і не лякає труднощами. Хтось із номінантів почав працювати просто перед війною, а хтось — уже в розпал війни. І все одно залишився на своєму місці, не покинув викладання. Це теж заслуговує на окрему вдячність. Переможець підкреслює важливий для України курс на гендерну рівність. Жінки становлять близько 85% українських учителів. Тож наш переможець дає надію, що педагогічна праця цікавить і залучає чоловіків. Бо рівні можливості, за які всі ці роки бореться Україна, мають бути і в професії вчителя», — сказала Олена Зеленська. 

Долучилася до відзначення вчителя і Патриція Марущак, виконавча директорка Finn Church Aid. Петро Сітек отримав грант на 1 млн грн від Finn Church Aid на реалізацію його освітньої мрії. 

Категорія «Вибір серцем», заснована телеведучою «1+1 Україна», покликана розповісти про особливих вчителів і їхні особливі вчинки. Зазвичай тих, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами та викладають у медичних закладах. Цьогоріч нею відзначили Катерину Якушевську, логопеда дитячого садка №103 та шпиталю у Миколаєві. Садок, де працювала Катерина, було зруйновано ворожою ракетою. А сама освітянка поки дітей у садочку немає, пішла працювати за сумісництвом у лікарню логопедом і допомагає військовим відновлювати мовлення та пам’ять. 

«Коли мене запросили працювати у реабілітаційному відділенні міської лікарні, я, не вагаючись, погодилася. Було страшно, бо місто обстрілювали цілодобово і лікарню в тому числі. Але було дуже сильне бажання приносити користь, допомагати людям», — розповідає вона.

Зараз вихователька Катерина розривається між двома обовʼязками: професійним, бо не уявляє свого життя без допомоги захисникам. І доньки, бо веде відчайдушний бій за життя батька. Між Премією та батьком пані Катерина обрала останнього. І не приїхала на церемонію особисто. Тому незмінна кураторка Global Teacher Prize Ukraine, голова піклувальної ради ДУ «Школа супергероїв» Наталія Мосейчук вирішила поїхати до Миколаєва і вручити нагороду особисто.  

«Спасибі вам величезне за те, що ви робите, за те, що ви знайшли себе, за те, що у вас з’явилися дорослі учні, і ви їм приділяєте багато уваги», — подякувала телеведуча освітянці.

Нагородження в межах категорії «Вибір серцем» здійснювалося за підтримки платформи кіно та телебачення «Київстар ТБ».

Ведучими цьогорічної церемонії Global Teacher Prize Ukraine стали Єгор Гордєєв та Неля Шовкопляс — ведучі телеканалу «1+1 Україна», ранкового проєкту «Сніданок з 1+1». 

З подякою українським вчителям на церемонії виступили українські артисти — гурт Kalush з піснею «Стефанія», а також співачка Jerry Heil, яка виконала пісню «Козацькому роду нема переводу». З чутливим перформансом виступили артисти Театру тіней, які своєю сповіддю про життя та війну розчулили весь зал. 

Завершили церемонію Дмитро Монатік та Олександр Жук, який став найкращим вчителем Global Teacher Prize Ukraine 2018, а також увійшов до 50 кращих вчителів світу Global Teacher Prize 2021. Олександр, який працює з дітьми з порушеннями слуху в Запорізькій школі-інтернаті «Джерело», супроводжував виконання пісні Дмитра «Люди…камені…» синхронним перекладом жестовою мовою.

Традиційно, медіапартнером Global Teacher Prize Ukraine стала група 1+1 media. Ключові новини та історії вчителів були опубліковані на майданчиках медіакомпанії, серед яких — соцмережі групи, новинні сайти ТСН.ua та УНІАН, а також ранкове шоу «Сніданок з 1+1».


Реклама

Популярні матеріали

Ідеальний круїзний гардероб у новій колекції PAPAYA


Accessory of the day: unlock the main secret of ageless beauty from...


14 манікюрів з морським настроєм на літо-2024


Читайте також
Популярні матеріали