27 листопада 1863 року на світ з`явилася Ольга Кобилянська — одна з найбільш знакових постатей в українській літературі. Одна з перших буковинських феміністок, близька подруга Лесі Українки, талановита письменниця у своїх творах зачіпала багато важливих питань, головними з яких була тема жіночої емансипації, а також тема селянства. І якщо тему жіночої сили Кобилянська якнайкраще розкрила в повісті «Царівна», то взірцем глибокого аналізу теми селянства стала її соціально-психологічна повість «Земля». Повість, яку за правом називають одним із найкращих творів про селянство не лише в українській, а й у світовій літературі, показує нам ретельно прописані, глибоко індивідуалізовані образи селян, що усією душею прив`язані до землі, яка їх годує, заглиблюється в психологічні аспекти вчинків персонажів та традиційно піднімає багато важливих питань: від братовбивства до соціальної нерівності.
«Усім своїм єством пов’язаний із землею герой повісті Івоніка Федорчук. Він шанує й береже землю, тяжко працює на ній усе своє життя, плекаючи надію, що вона принесе щастя його синам. Але боротьба за землю, яка роками точилася в його родині, зруйнувала душі рідних людей, призвела до трагедії, до братовбивства. Із втратою сина втрачає Івоніка свої мрії та сподівання, свою віру в землю», — йдеться в описі перевидання книги, що увійшла до серії «Рідне» видавництва «Фоліо».
Та класичним виданням повісті Ольги Кобилянської «Земля» вважається книга видавництва «Дніпро» з ілюстраціями художника Сергія Адамовича, яка вийшла у 1960 році як подарункове видання, а у 1971 році була доповнена. Цикл атмосферних ілюстрацій, які підсилюють драматичність сюжету, приніс художнику справжній успіх і визнання.
В день народження авторки культового твору згадуємо сюжет «Землі» за допомогою малюнків Сергія Адамовича й надихаємося на власну творчість завдяки роботі легендарного літературно-мистецького тандема.