Попит на українські книжки за кордоном за рік повномасштабної війни зріс майже вдвічі

Любов до українського поширюється

Українська література підкорює іноземних читачів. З початку повномасштабного вторгнення попит на українські книжки за кордоном виріс майже вдвічі. Про це повідомляє видання Forbes.

Зазначається, що права на понад 230 українських книжок придбали за кордоном протягом 2022 року. Про це свідчать дані Українського інституту книги (УІК).

«За рік Україна зробила квантовий стрибок у продажах прав [...] Інші країни читатимуть більше українців і побачать, які в нас якісні тексти, професійно виконані ілюстрації, і більше прислухатимуться», — розповіла генеральна директорка видавництва Vivat Юлія Орлова.

Серед улюблених українських письменників закордонних читачів — Оксана Забужко, Сергій Жадан, Юрій Андрухович і Тетяна Малярчук.

Починаючи з 24 лютого 2022 року, також зріс інтерес до ветеранської літератури й авторів, які служать в лавах ЗСУ (Валерій Маркус, Артем Чех, Артем Чапай, Олександр Михед), а також до письменників-волонтерів (Андрій Люка, Катерина Калитко).

Разом з тим іноземці цікавляться дитячою літературою. Засновник видавництва «Лабораторія» Антон Мартинов вважає, що завдяки картинкам закордонні видавці розуміють потенціал книжки швидше, ніж читаючи текст.


Реклама

Популярні матеріали

Разом сильніші: співзасновниці української жіночої спільноти...


Продюсер Азад Сафаров, що працював над «Будинком зі скалок»...


Джіджі Гадід і Леонардо Ді Капріо знову підігріли чутки про свій...


Читайте також
Популярні матеріали