Парламентська асамблея Ради Європи визнала геноцидом депортацію українських дітей до Росії

Кожен злочинець має бути покараний

Парламентська асамблея Ради Європи визнала геноцидом депортацію українських дітей до Росії та закликала Міжнародний кримінальний суд розглянути можливість кримінального переслідування за цей злочин. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на відповідну резолюцію.

«Застосовуючи цю практику, Російська Федерація часто нав’язує їм російське громадянство, що також призводить до порушення права дітей на ідентичність і сприяє незаконному усиновленню українських дітей російськими сім’ями», — йдеться у документі.

Дії країни-агресорки заборонені міжнародним гуманітарним правом, правами людини та кримінальним правом і мають переслідуватися як воєнні злочини та злочини проти людяності. У ПАРЄ зазначили, що депортація дітей є геноцидом, тож ця справа має ретельно розслідуватися.

«Депортація українських дітей — це один із цілком продуманих елементів намагання Росії стерти ідентичність нашого народу, знищити саму сутність українців. Це свідомий злочин геноциду, вчинений російськими посадовцями, — саме так це має кваліфікуватися і політично, і юридично», — стверджує Володимир Зеленський.

Міський голова тимчасово окупованого Мелітополя Іван Федоров також повідомляє, що ПАРЄ офіційно визнала ордер на арешт Путіна. Це означає, що перелік країн, де військовий злочинець має бути затриманий, розширився.


Реклама

Популярні матеріали

Експерти з’ясували, яким буде титул королеви Камілли після смерті...


FROLOV запускає колаборацію з першим в Україні ЛҐБТІК+...


Колишній чоловік Брітні Спірс хоче подати на неї до суду


Читайте також
Популярні матеріали