Оригінал рукопису «Щедрика» Миколи Леонтовича вперше покажуть у Києві

Унікальний експонат

Уперше в Києві, з нагоди 145-річчя з дня народження Миколи Леонтовича, відбудеться урочиста презентація оригіналу рукопису всесвітньовідомої української пісні «Щедрик». Партитура написана рукою композитора за кілька років до прем’єри пісні у Карнеґі-холі.

Микола Леонтович

Микола Леонтович 

Джерело: Ukrainian people

Унікальний раритет, наданий на одноденне експонування Інститутом рукопису Національної бібліотеки України імені В. В. Вернадського, уперше демонструватиметься публічно. Окрім того, уперше буде представлено оригінал листа Симона Петлюри до Олександра Кошиця, написаний главою УНР за пів року до прем’єри «Щедрика» у Карнеґі-холі. У ньому він закликав диригента просувати за кордоном ідею незалежної України та збирати пожертви на українську армію. Документ наданий на одноденне експонування Центральним державним архівом вищих органів влади та управління України.

Також на виставці експонуватиметься унікальна колекція європейських афіш хору Олександра Кошиця з фондів Слов’янської бібліотеки Національної бібліотеки Чеської Республіки (копії). Матеріали вперше презентуються в Україні й містять згадки про прем’єру «Щедрика» у Відні, Парижі, Цюриху та інших європейських містах задовго до появи пісні у США. Деякі з них оформлені в синьо-жовтих кольорах і оздоблені тризубом, тому росіяни замальовували їх лайкою.

Хор Олександра Кошиця

Капела Олександра Кошиця

Джерело: УЦКД

Охочі зможуть також побачити унікальні матеріали з американської біографії «Щедрика»: буклет прем’єрного концерту хору Олександра Кошиця у Карнеґі-холі (1922 рік), 100-річну платівку з нью-йоркським записом «Щедрика», світлини з американського турне українського хору, перші аудіозаписи «Щедрика» на Бродвеї (1926 рік) та в американській кінострічці Song of the Flame (1930 рік), раритетну колекцію різдвяно-новорічних листівок США із зображенням ластівок та дзвоників, платівки з найпершими грамофонними записами колядки Carol of the Bells та багато іншого.

Ці та інші матеріали надано Інститутом Леонтовича, Українською вільною академією наук у Нью-Йорку, Бібліотекою імені Олега Ольжича, приватними колекціонерами Анатолієм Паладійчуком, Владиславом Вігуржинським, Дмитром Пірклом, Олександром Сорочинським та іншими. 

Щедрик

Презентація відбудеться 21 грудня о 16:00 у приміщенні Музею Миколи Лисенка (вул. Саксаганського, 97) під час відкриття виставки «Я співаю, отже існую». 

Організовує подію Музей видатних діячів української культури спільно з Інститутом Леонтовича за підтримки Українського фулбрайтівського кола. Кураторка виставкового проєкту — Тіна Пересунько, засновниця Інституту Леонтовича. 


Реклама

Популярні матеріали

5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


Рецепт тертого пирога з ягодами: крок за кроком


8 формул для образів зі спідницею максі


Читайте також
Популярні матеріали