Оксана Забужко увійшла до складу журі Берлінале-2024

Представник України входить до основного журі вдруге за всю історію фестивалю

Українська письменниця Оксана Забужко стала членкинею журі основного конкурсу 74-го Берлінського міжнародного кінофестивалю. Про це повідомили на офіційному сайті події.

«Оксана Забужко, яка написала свої перші вірші в юності, є чи не найвизначнішою письменницею в Україні. Вона вже видала понад 20 книг, серед яких поезія, проза та публіцистика», — пише про письменницю сайт Берлінале.

Там також нагадують, що Забужко викладала в університетах США (Пенсільванському, Гарвардському, Піттсбурзькому), отримала численні нагороди на батьківщині, а також французький Орден Почесного легіону, центральноєвропейську літературну премію Angelus за роман «Музей покинутих секретів» і премію «Книга року — 2022» за есей «Найдовша подорож» про історичні передумови нинішньої російсько-української війни.

Окрім Забужко, переможців визначатимуть:

акторка, режисерка, продюсерка та письменниця Люпіта Ніонго — голова журі;

актор і режисер Брейді Корбет (США);

режисерка Ен Хуей (Гонконг, Китай);

режисер Крістіан Петцольд (Німеччина);

режисер Альберт Серра (Іспанія);

акторка і режисерка Жасмін Трінка (Італія).

Міжнародне журі вирішуватиме, хто отримає «Золотого» та «Срібного» ведмедів за найкращу режисуру, сценарій, найкращу чоловічу та жіночу роль, за найкращі ролі другого плану, за видатний мистецький внесок. А також вони вручать головний приз журі.

Вдруге за всю історію фестивалю до основного журі входить представник України — у 2005 році це був письменник Андрій Курков. 2023 року в журі категорії Generation 14plus запросили режисерку Катерину Горностай.

74-й Берлінський міжнародний кінофестиваль пройде 15–25 лютого. Цього року за нагороди змагатимуться 20 фільмів, серед яких одразу три українських: фільм «Трошки чужа» Світлани Ліщинської, документалка «Мирні люди» Оксани Карпович та ігровий повнометражний фільм «Редакція» Романа Бондарчука. Всі вони матимуть на фестивалі світові прем`єри. Переможців оголосять 24 лютого.

Реклама

Популярні матеріали

5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


5 продуктів для трендового весняного макіяжу: вибір...


Куди піти у квітні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали