Інтернет під час війни: 10 правил поведінки в інформаційному просторі для дітей

Рекомендації від освітнього проєкту

У сучасному світі дуже важливо допомагати дитині формувати поведінку в Інтернеті. Особливо потрібно знати, як діяти під час війни. Команда освітнього проєкту #stop_sexтинг розробила рекомендації, як проговорити з дітьми актуальні правила поведінки в інформаційному просторі.

1. Не можна переходити за невідомими посиланнями, які були надіслані у приватні повідомлення в будь-якій соціальній мережі, месенджері чи поштою.

2. Якщо ви обговорюєте новини з дитиною, то переконайтеся у їхній правдивості. Усі нові новини, заяви високопосадовців та обмеження важливо перевірити у пошуку Гугл, першоджерелах та на офіційних каналах комунікації.

3. Не можна знімати розміщення та пересування військової техніки та військових й викладати їх у мережу. Часто окупанти переглядають відкриті профілі українців для визначення місця розташування військових. 

Instagram: @foya_illustrations

4. Допоможіть дитині зробити профілі в соціальних мережах закритими, щоб їй змогли писати та переглядати вміст її сторінки лише ті, кого вона додасть у «друзі».

5. Зазначте, що не можна ділитися в мережі приватною інформацією (особистим номером телефону чи номером батьків, місцем, де батьки працюють, де родина зараз перебуває, яка ситуація в місті, де розміщується військова техніка). Навіть якщо це онлайн-друг, якого дитина знає в житті. Зараз особисті профілі можуть зламати для отримання інформації.

6. Якщо дитину автоматично додали до невідомих груп, то важливо відписатися від них та заблокувати групу.

7. Не можна знімати місця вибухів та потрапляння снарядів, оскільки окупанти можуть використовувати фото та відео, які потрапили до Мережі, для коригування подальшого нанесення вогню по місту.

Instagram: @foya_illustrations

8. Якщо дитині хтось пише з проханням допомоги або виконати спеціальне завдання, то важливо, щоб вона повідомила про це дорослим.

9. Основне правило, що лежить в основі усіх рекомендацій спеціалістів, — це необхідність встановлення та підтримки дружніх стосунків із дитиною.

10. Нагадуйте дитині: все, що ми пишемо та публікуємо в Інтернеті, навіть у приватних повідомленнях, назавжди залишається в Мережі.

Instagram: @foya_illustrations


Реклама

Популярні матеріали

Beauty-засоби для комфортної зустрічі шкіри з першим яскравим...


Чому платина та лабораторне каміння — тренд на десятиліття


Інноваційна beauty-технологія, яка зробить шкіру досконалою...


Читайте також
Популярні матеріали