Notes from Ukraine: у Нью-Йорку відбудеться концерт до сторіччя колядки «Щедрик»

Українська колядка, відома у світі як Carol of the Bells

У 2022 році виповнюється сто років північноамериканській прем’єрі «Щедрика» у нью-йоркському Карнеґі-холі. Ця різдвяна класика захопила американську уяву завдяки кіно та телебаченню — фільмам «Сам удома» та «Маппети», рекламі Coca-Cola. А також через виконання колядки найрізноманітнішими колективами: гравцями НБА, американським рок-гуртом «Транссибірський оркестр», Хором мормонської скинії та багатьма іншими.   

Щедрик

Український Інститут, Міністерство закордонних справ України, Razom for Ukraine та Ukrainian Contemporary Music Festival із цього приводу анонсують великий концерт Notes from Ukraine, який відбудеться у тому ж місці — Карнеґі-холі, найпрестижнішому концертному залі Нью-Йорка, 4 грудня 2022 року, через 100 років після першого виконання колядки. 

«Цьогоріч виповнюється сто років відомому туру УНР Капели Олександра Кошиця у США, під час якого вони вперше виконали тепер улюбленого всіма "Щедрика". З огляду на популярність пісні через століття гастролі продемонстрували успішність української культурної дипломатії. Ми сприймаємо цьогорічне свято як чудову нагоду відзначити українську багатовікову культуру та державність у часи, коли Росія намагається їх знищити. Упевнений, цей захід дасть присутнім зрозуміти, що ми захищаємо і чому Україна переможе», — заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

Хор Олександра Кошиця

Капела Олександра Кошиця

Джерело: УЦКД

У 1922 році концерт у Карнеґі-холі був частиною першого проєкту української культурної дипломатії — світового турне Української республіканської капели під керівництвом відомого музиканта Олександра Кошиця. Капела була створена з ініціативи уряду УНР та направлена ​​за кордон для промоції української незалежності в Європі та Америці та протидії російській пропаганді. Тур відбувся під егідою Міністерства освіти і мистецтва та Міністерства закордонних справ УНР, і лише в Північній Америці капела дала понад 200 концертів у великих залах та університетах. 

Цьогоріч у концерті Notes from Ukraine візьмуть участь хорові колективи з України та Північної Америки, зокрема український хор «Думка» в Нью-Йорку, український дитячий хор «Щедрик» та хор «Трініті Волл-Стріт», а також спеціальні гості: оперна співачка Джанай Брюггер та українська фолк-співачка Марічка Марчик.  

Щедрик

Відбудеться світова прем’єра Тревора Вестона — музикант створив композицію, використавши слова Сергія Жадана. Також звучатиме музика таких композиторів, як Ерік Вітакер, Леонард Бернштейн, Валентин Сильвестров, Джордж Гершвін.     

Квитки на Notes from Ukraine: 100 Years of the Carol of the Bells коштують від 50 до 105 доларів США — їх можна придбати в касі Карнеґі-холу або на сайті. Частина коштів від продажу квитків буде спрямована на «Відбудову України» через платформу президента United24. 


Реклама

Популярные материалы

Принц Вільям виступив із промовою вперше після смерті Єлизавети ІІ...


Княгиня Монако відвідала показ Louis Vuitton у стильному образі...


6 наймодніших сумок сезону


Читайте також
Популярні матеріали