(Не)туристичний Львів: 5 найкращих місць старого міста у музичному тревел-шоу «Як звучить світ… Україна»

Атмосфера міста Лева

На каналі  «УкрЮтубПроєкт» 8 березня вийшов четвертий епізод музичного тревел-шоу «Як звучить світ… Україна». Автором проєкту є творче подружжя Синельникових, а ведучим — композитор Євген Філатов, який знайшов звучання та написав мелодії для шести українських міст. У попередніх епізодах глядачі познайомилися зі звуками Чернігова, Одеси та Карпат, а тепер мають змогу дізнатися і почути, як звучить поважний та архітектурний Львів. 

Як звучить світ… Україна

Місто Лева: одразу перед очима натовп туристів на Площі Ринок, Оперний театр і копальня кави з її ароматом. Так, все це відомі туристичні маршрути, і кожен, хто хоча б раз був у Львові, відвідував ці місця. Ведучий та композитор музичного тревел-шоу «Як звучить світ… Україна» Євген Філатов записав звучання не широко відомих локацій, про які більше знають місцеві, а туристи, зазвичай, не дістаються до них. 

Органний зал

У Львівському органному залі стоїть орган чесько-австрійсько-німецького виробництва, бо, на жаль, в Україні такий інструмент не будують — він складний, але водночас складається з простих речей, просто їх багато. Тут є 3 клавіатури, які мають різні характеристики, у кожної свій унікальний тембр, а також педалі, які слугують басами. Один орган може звучати, як повноцінний оркестр(звуки гобоя, флейти та інших інструментів). Цікавим є те, що кожен орган будують спеціально під архітектуру місця, в якому він буде стояти. Тому звучання інструменту в різних приміщеннях буде відрізнятись. В Україні майже неможливо навчитися грати на органі, але Львівський органний зал започаткував майстер-класи, куди може прийти кожен охочий і спробувати свої можливості на цьому інструменті. 

Майстерня лір

Справжній музичний інструмент — це завжди робота майстра. Чи чули ви коли-небудь, як звучить ліра? Майстер Гордій Старух зі студентських років робить різні музичні інструменти з дерева. Він змайстрував приблизно 182 ліри. Зараз Гордій виготовляє ці інструменти на весь світ, а черга до нього на рік уперед. Для Євгена Філатова ліра — це завжди сумний та плакучий тембр, але майстер змінив його ставлення до цього інструменту. Композитор записав унікальний звук ліри та використав у мелодії міста Львова.

Як звучить світ… Україна

LEM station 

Ревіталізація. Саме так називається процес, коли старі будівлі перебудовують у нові цікаві локації. У Львові є два місця, яким дали нове дихання. Перше — це колишнє трамвайне депо, а тепер вже LEM station. Закинуте приміщення перетворилось на мистецький простір і зараз звучить зовсім по-іншому. Тут збираються люди на різні культурні події, майстер-класи та концерти. Знімальна група потрапила на подію, яка мала на меті познайомити львів’ян і вимушено переміщених осіб. Адже Львів став хабом для переселенців і тепер місто звучить голосами всієї країни. 

Також у LEM station Євген Філатов записав звук старого фортепіано, якому 137 років і яке стало початком композиції Львова. Цей інструмент стоїть тут постійно і кожен може зіграти те, що відчуває. 

Палац культури 

Старий Палац культури — це друга будівля, яку модернізують. Вона пустувала 8 років, а після ремонту заграє новими барвами. Але тут більше історія не про локацію, а про людину, яка дає їй нове дихання. Єгор Матюхін — харків’янин. Він займався облаштуванням урбан-парків по всій країні та розвивав молодіжну культуру. З початком повномасштабного вторгнення йому довелось виїхати з рідного міста до Львова, але тут він не сидить без діла. Команда Єгора відновлює Палац культури, і тепер тут буде майданчик для баскетболу, футболу і танців, модульний корт, дитяча зона, коворкінг, житлові модулі. Окрім того, що у цьому місці житимуть люди, тут також відбуватиметься багато заходів для молоді, майстер-класів та занять для дітей. 

Команда Єгора — це в основному харків’яни, які евакуювались до міста разом зі своїми сім’ями. Через 5 днів після того, як облаштувались у Львові, вони почали займатися ремонтними роботами у цьому палаці. І оскільки в приміщенні будуть жити переселенці, то у них мотивація зробити так, щоб ці люди відчували це місце своїм домом. Реновація старого Палацу культури показує наскільки ми об’єднані та як допомагаємо один одному у важкі часи. Тому навіть тут Євген знайшов та записав звуки баскетбольного м’яча та барабанної установки, які використав у композиції. 

Як звучить світ… Україна

Lviv vinyl club

Не всім відомо, що у Львові жила найвидатніша оперна співачка світу Соломія Крушельницька. Її голос є музичною фарбою міста і, щоб записати її унікальний тембр, ведучий та композитор Євген Філатов відвідав Львівський клуб вінілу. Саме тут є платівка, якій понад 100 років, зі співом Соломії Крушельницької. 

Цікавим є те, що раніше платівки виготовлялись з вугілля, якщо випустити її з рук, то вона розіб’ється, як тарілка на дрібні шматочки. Сучасний вініл зроблений з поліхлорвінілу і його якість набагато краща. Пощастило, що цю столітню платівку відреставрували та зберігають у клубі вінілу. А ще у цьому місці можна не тільки придбати платівки, а й одразу послухати.

Унікальні звуки (не)туристичного Львова слухайте на каналі «УкрЮтубПроєкт» у новому випуску музичного тревел-шоу «Як звучить світ… Україна». Пориньте в атмосферу старого міста і почуйте, як воно звучить у наш час.


Реклама

Популярні матеріали

Які босоніжки нам потрібні цієї весни


«Діамант — найгарніша і найбажаніша інвестиція»: засновниця Diva...


Сучасний погляд на українські традиції: чому варто відвідати...


Читайте також
Популярні матеріали