Наріман Алієв розпочав роботу над історичною драмою «Орталан»

Події кінострічки стосуються депортації кримськотатарського народу 1944 року

Режисер фільму «Додому» та учасник програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю Наріман Алієв почав роботу над повнометражним фільмом — історичною драмою «Орталан». 

«Орталан — назва селища, звідки у 1944 році була депортована моя бабуся Гульсум; воно має для мене особисте значення. Немає жодної кримськотатарської сім`ї, яку не зачепило б це лихо», — пояснює Наріман Алієв. 

Головний герой фільму — юнак Ісмаїл, який повертається з гір до рідного села Орталан, але вдома нікого не знаходить. Тому хлопець вирушає на пошуки своєї сім’ї. Події кінострічки розгортаються під час депортації кримськотатарського народу 1944 року. 

«Моя задача — через історію одного хлопчика розповісти історію трагедії цілого народу, який в один день зник зі своєї батьківщини», — коментує режисер.

Продюсерами фільму стали співзасновники кінокомпанії ForeFilms  Володимир Яценко та Анна Соболевська. Вони ж працювали з режисером над фільмом «Додому».   

Зйомки історичної драми «Орталан» заплановані на травень-серпень 2022 року, прем’єра очікується у 2023 році. Сам проєкт кінострічки посів друге місце в категорії авторських фільмів 17-го конкурсного відбору Державної агенції з питань кінематографії. Фільм отримає фінансову підтримку України розміром у 80% від свого загального бюджету.

Нагадаємо,  у травні 2019 року відбулася прем’єра фільму «Додому» режисера Нарімана Алієва. Головну роль у кінострічці зіграв актор Ахтем Сеітаблаєв. Фільм уперше показали на Каннському кінофестивалі в секції «Особливий погляд». Пізніше «Додому» здобув Гран-прі Одеського міжнародного кінофестивалю. Його також обрали національним кандидатом на премію «Оскар» від України у 2019 році. 


Реклама

Популярные материалы

10 надежных способов борьбы с осенней хандрой


12 детокс-советов на все времена


Паста с авокадо за 20 минут: простой рецепт


Читайте также
Популярные материалы