Спеціальна версія журналу
ELLE Україна

На Міжнародному кінофестивалі у Локарно відбудеться світова прем’єра українського фільму «Як там Катя?»

Один з найпрестижніших кінооглядів світу

Світова прем’єра дебютного повнометражного фільму «Як там Катя?» режисерки Крістіни Тинькевич відбудеться на Міжнародному кінофестивалі у Локарно. Фільм змагатиметься за нагороду конкурсної програми Concorso Cineasti del presente («Конкурс кінематографістів сьогодення») з іще 14 стрічками.

Фільм Як там Катя

Соціальна драма «Як там Катя?» розповідає історію лікарки швидкої допомоги Анни, яка шукає справедливості у цьому недосконалому світі. Ідея стрічки виникла у Крістіни Тинькевич із короткометражного фільму Solatium, у якому режисерка досліджувала тему людського горя та помсти, яку воно тягне за собою. За три роки після виходу короткого метра режисерка перетворила початковий задум на повнометражний фільм, який тепер змагатиметься за нагороду кінофестивалю в Локарно.

«Мене завжди глибоко зворушували історії, в основі яких лежать гострі моральні питання, — історії, які спонукають героїв робити складний компромісний вибір. Усі ми впевнені, що добре знаємо, ким ми є, що всі ми маємо чіткі маркери, де біле і чорне, коли мова йде про моральний вибір. Та чи дійсно це так?» — розмірковує режисерка Крістіна Тинькевич.

Фільм Як там Катя

Раніше стрічка була представлена на багатьох міжнародних майданчиках, зокрема, проєкт фільму розроблявся в сценарній майстерні Midpoint Feature Launch, а згодом він побував на Thessaloniki’s Agora Crossroads Co-Production Forum, Karlovy Vary Eastern Promises (Works in Development), EAVE on Demand Kyiv, EWA Fest Forward та став переможцем New Horizons Studio + (Best Pitch Award). 

Фільм «Як там Катя?» створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно (стрічка перемогла на 11-м конкурсі проєктів у категорії «повнометражні дебюти»). У 2021 році фільм «Як там Катя?» став переможцем програми proMOTION від Українського інституту.

Фільм Як там Катя

«Сьогоднішня війна, яку Росія цинічно веде проти України, безпосередньо впливає на зміни в нашій та світовій кіноіндустрії. Проте ми щасливі, що, попри виклики, які перед нами ставить нова реальність, ми змогли довести почату три роки тому справу до кінця і тепер будемо представлені на фестивалі у Локарно. Зараз вкрай важливо, щоб українське кіно було представленим на міжнародних майданчиках, щоб воно було побаченим, а українські голоси — почутими», — додала Ольга Матат, продюсерка фільму.

Відзначимо, що Міжнародний кінофестиваль у Локарно вважається четвертим за важливістю після Канн, Венеції й Берліну європейським кінофестивалем. Протягом своєї історії фестиваль відкривав нові імена в кінематографі, зокрема Віллема Дефо, Террі Гілліама, Акі Каурісмякі, Кена Лоуча, Джона Малковича, Сьюзен Серендон та інших. 

Цьогоріч кінофестиваль у Локарно відбуватиметься 3-13 серпня.


Реклама

Популярные материалы

Закуска з печериць та білих грибів


Український фільм «Як там Катя?» здобув дві нагороди на...


Стало відомо, скільки заплатять Леді Газі за роль Гарлі Квінн...


Читайте також
Популярні матеріали