На благодійному вечорі в Каннах зібрали 1,5 мільйона гривень на підтримку української кіноіндустрії

На заході представили кінематографічні та мистецькі лоти

Державне агентство України з питань кіно та спільнота українських продюсерів провели благодійний вечір-аукціон, де були представлені кінематографічні та мистецькі лоти. Захід відбувся в межах Каннського кінофестивалю.

Організатори представили два проєкти: фільм «Памфір» та промо анімаційного фільму «Мавка». Присутнім також презентували відео про українських кінематографістів, які зараз захищають Україну зі зброєю в руках.

«Кіно — це один зі способів інтеграції нашої нації до європейської спільноти. Зараз Україна перебуває у вогні й багато людей змушені переселитися до Європи. Потрібно розпочинати діалог між націями — у цьому зараз полягає функція мистецтва. Важливе завдання культури — це розповідати історії людей. Сподіваюся, ми зможемо достукатися до європейського суспільства і посісти у ньому гідне місце», — прокоментувала подію режисерка Аліна Діанова.

На заході організували благодійні лоти для допомоги українській кіноіндустрії: постер до стрічки «Білий птах з чорною ознакою» Юрія Іллєнка, картину Владислава Шерешевського Cats, каблучку Pure Freedom від бренду SOLO for diamonds, книжку Девіда Лінча «Спіймати велику рибу» з його автографом, оригінальний сторіборд до стрічки «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова та дві картини Івана Марчука — «Виходять мрії з берегів» та «Замріяні копички».

Під час аукціону ведучі вечора Катерина Осадча та Юрій Горбунов розповідали зі сцени про військові реалії, оперна співачка Вікторія Булєєва співала гімн України, громадська активістка та поетеса Валентина Дмитрієва читала свої авторські поезії, а гурт KAZKA виступив разом зі швейцарськими музикантами Kadebostany.

Організаторам вдалося зібрати понад 1,5 мільйона гривень. Кошти будуть переказані на рахунок Держкіно, створений для допомоги кінодіячам.

Команда, яка працювала над відео:

креативний продюсер Аліна Діанова;  

оператор Максим Салий;

продакшн-менеджер Мар’яна Сорочук;

режисер монтажу Олександр Галицький;                         

креативний директор Анна Ганопольська.                          


Реклама

Популярні матеріали

Данина священному процесу випікання хліба в колекції Bevza FW...


Як управляти стресом: емоційні та фізичні способи


5 біографічних фільмів про відомих музикантів


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

5 фільмів про сильних жінок

Популярні матеріали