Музика на вулицях Києва: звучання столиці під час війни у шоу «Як звучить світ… Україна»

Поєднання різних стилів

Новий випуск музичного тревел-шоу «Як звучить світ… Україна», авторами якого є творче подружжя Синельникових, вийшов 15 березня на каналі «УкрЮтубПроєкт». У проєкті ведучий та композитор Євген Філатов шукає унікальні звуки українських міст. Героєм цього епізоду стала нескорена столиця — Київ. 

Як звучить світ… Україна

Швидкий ритм життя, метро та красиві панорами з набережної старого Дніпра. Київ — не просто столиця України, з початком повномасштабного вторгнення місто стало столицею всього цивілізованого світу і символом незламності. У місто повертається життя, натовп в метро, музиканти на вулицях та відбудова зруйнованих будинків. Попри повітряні тривоги та ракетні обстріли Київ мужньо стоїть та живе. 

«Навіть під час війни ти можеш опинитися в метро або в центрі міста на вулиці й почути музику. Київ живе. Це — круто», — розповідає ведучий та композитор Євген Філатов. 

Як звучить світ… Україна

Окарина або зозулька

Під час війни метро стало епіцентром життя. Це був і є прихисток для місцевих мешканців під час повітряних тривог та ракетних обстрілів. Тут зараз дуже багато вуличних музикантів. І на одній з найкрасивіших станцій метрополітену — «Золоті ворота» — знімальна група зустріла Вікторію, яка грає на цікавому інструменті — окарині. Чи чули ви коли-небудь, як звучить окарина або, як її ще називають, зозулька? Інструмент насправді має магічний звук та буває різних розмірів. Сама Вікторія розповіла, що своєю грою в метро намагається підняти настрій людям, заспокоїти під час ракетної небезпеки та музикою дати надію на те, що скоро ці всі жахи закінчаться. Дівчина грає народні мотиви, які передають нашу культуру та зміцнюють дух. 

Як звучить світ… Україна

Народні співанки

Музика — це стан душі, через пісню ми передаємо емоції, які сидять всередині нас. Іванка Червінська виконує українські автентичні пісні народним голосом. Вона розповідає, що коли співає народну музику, то намагається занурити людину в цю атмосферу, навіть загіпнозувати, щоб через мелодію передати генетичний код, нашу історію та культуру. Іванка закохалась у народний спів на весіллі у сусідів і після цього почала виконувати пісні у такій манері. 

Головне не інструмент, а талант 

У різних районах Києва можна зустріти багато цікавих і талановитих музикантів. Одним з них є Єгор Сафіров — барабанщик, який грає на імпровізованих ударних. Замість класичної установки у нього відра. Його надихнув на таку музику нью-йоркський драмер Ларі Райт. Єгор говорить, що все, що йому потрібно — це пара паличок і музика вже ллється. Ведучий та композитор Євген Філатов любить ударні й разом з Єгором вони створили невеличку імпровізацію.

Ще один талановитий музикант, з яким познайомилась знімальна група, Сергій Верзін. Хлопець робить музику, граючи на будь-чому. Це може бути тарілка, пляшка, термос чи кружка. Він талановито відстукує ритми на різних приладах, які є під рукою. Сергій каже, що головне не музичний інструмент, а те, що дає звуки. 

Як звучить світ… Україна

Електронна музика 

У Києві стрімко розвивається клубна культура, а саме електронна музика. Зараз Київ порівнюють з Берліном, який був світовою столицею рейву. Бо саме в Києві пишеться крута музика та до війни проходили «топові тусовки», як говорить молодь. Зараз у нашій столиці розвивається цей напрямок, відкриваються школи електронної музики, сюди з’їжджаються різні артисти. Спільно з київською авторкою-виконавицею Марією Тучкою (Туча) Євген записав електронну музику для мелодії міста. Саме Туча є авторкою треку «Росія держава-терорист», який ви точно мали чути. 

Єгор Гавриленко — відомий саунд-продюсер, який теж займається електронною музикою. Він поєднує етно і трайбл. Єгор розповів, що коли почав поєднувати  українське з електро, то люди підходили й казали, що не знали, що їм подобається етнічна музика. Новий лад цікавий для молодої аудиторії, він транслює ті культурні надбання, які в нас є. Це звучить досить сучасно та приваблює слухача.

Як звучить світ… Україна

Відновлюємо разом

Війна змінила всіх. Та молодь, яка ще вчора ходила в клуби, танцювала всю ніч, зараз активно волонтерить і допомагає людям, які постраждали від війни. «Відновлюємо разом» — це ті, хто допомагають відбудовувати зруйноване житло, школи та інші будинки. Вони збираються на толоку і під електронну музику прибирають, майструють і водночас танцюють. Кажуть, що музика допомагає навіть під час війни розвантажити голову, відволіктися. А електронна музика є нагадування з минулого спокійного життя, коли можна було відвідувати нічні клуби й танцювати до ранку. Такі динамічні прибирання дуже дивують і вражають європейців. Навіть тут, під час чергової толоки, Євген Філатов знайшов та записав звучання відбудови зруйнованого житла. 

Війна не зламала нас і не забрала надію. Попри ракетні обстріли Україна живе, а її серце, Київ, б’ється. Слухайте звуки столиці у новому випуску музичного тревел-шоу «Як звучить світ… Україна» на каналі «УкрЮтубПроєкт».


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай із кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Вікторії Бекхем — 50! Еволюція стилю зірки


Читайте також
Популярні матеріали