Музичний порт України: як звучить Одеса під час війни — у шоу «Як звучить світ… Україна»

Незламне місто

Сьогодні на каналі «УкрЮтубПроєкт» відбулась прем’єра другого випуску музичного тревел-шоу «Як звучить світ… Україна», авторами якого є творче подружжя Наталія та Євген Синельникові. Проєкт показує унікальність кожного українського міста через його звуки — у першому епізоді ви бачили та чули, як композитор Євген Філатов створив мелодію для Чернігова, а в другому випуску ведучий знайомить зі звуками морської перлини України — колоритної Одеси.

Що перше спадає нам на думку, коли чуємо слово «Одеса»? Це, звісно ж, шум моря, крики мартинів, сигнали кораблів та шум туристів на екскурсіях у центрі міста. Після повномасштабного вторгнення місто змінилось. Одеса стала іншою. У другому епізоді музичного тревел-шоу композитор Євген Філатов відтворив те, як звучить Одеса у стані війни.

Вулиця Дерибасівська

Одесити та туристи вже звикли до того, що вулиця Дерибасівська в центрі міста — це шум, музика, танці і величезний натовп людей. Але зараз вона звучить по-іншому. На Дерибасівській тихо. І саме тут композитор Євген Філатов записав звук повітряної тривоги, яка лунала в той момент. Однак ввечері вулиця ожила та наповнилася звичними їй танцями, музикою і гамором.

Одеса

Чорне море

Безлюдний пляж «Ланжерон», на якому вже подекуди виросла трава. Тут, де щороку засмагали тисячі туристів, зараз спокійно і тихо. Чути хвилі, які розбиваються об пірс, та мартинів, які кружляють над морем. Саме звук Чорного моря і є головним символом Одеси. І для того, щоб передати увесь настрій прибою, Євген Філатов використав унікальний музичний інструмент, на якому потрібно грати вологими пальцями, — юфон. У випуску ви почуйте унікальне звучання, яке зачаровує та передає всю ту гармонію й атмосферу одеського Чорного моря.

Театр «Перон №7» 

В Одесі є перший спеціалізовний джаз-клуб України та єдиний у країні імерсійний театр «Перон №7». Його створили виконавці джазу, які щосуботи дають безплатні концерти просто неба, на балконі. Музика в центрі міста лунає навіть під час війни. Послухати джаз збирається багато людей, бо це хоча б на годину повертає їх до звичного життя. Окрім цього, музиканти волонтерять, допомагають армії та готують їжу для тих, кому це потрібно.

Одеса

Морський вокзал

Ну і куди ж без звуку кораблів на морському вокзалі. Євген Філатов використав для створення мелодії про Одесу гудок пароплава з порту. Але, на жаль, він був записаний не на морському вокзалі міста, бо через війну вхід туди закритий. Натомість композитор відвідав Музей звуків, де зберігається багато різних інструментів та записів, які показують музичну історію міста. І в цьому музеї Євген записав той короткий гудок корабля, який прозвучав в одній з пісень Утьосова.

Центр міста

Після відбою повітряної тривоги у центрі міста відбувалась волонтерська акція, де роздавали допомогу переселенцям. А поруч був концерт. Такі акції у місті проводять волонтери, щоб підтримати бойовий дух, подарувати гарний настрій та натхнення. Одеські музиканти об’єднались, щоб підбадьорити місцевих та людей, які виїхали зі своїх домівок через війну. Це вражає і показує, що місто не здається і продовжує жити.

Одеса

Ще більше звуків та колориту Одеси ви почуєте у другому епізоді музичного тревел-шоу «Як звучить світ… Україна» та поринете у процес створення мелодії разом із композитором Євгеном Філатовим. А найголовніше — відчуєте, як змінилось життя і звучання незламної Одеси у воєнний час.


Реклама

Популярні матеріали

Разом сильніші: співзасновниці української жіночої спільноти...


Базовий гардероб 2023: одна сорочка — 5 образів


Наймодніші водолазки сезону весна-літо 2023


Читайте також
Популярні матеріали