Музей Лесі Українки в тимчасово окупованому Криму припинив своє існування. Про це повідомляють кореспонденти інформаційного агентства «Голос Криму» після огляду культурних установ півострова.
Зараз на будівлі музею в Ялті висять охоронна та меморіальна таблиці радянських часів, які нагадують про відвідини міста Лесею Українкою наприкінці XIX століття.
Зникло повідомлення про те, що на другому поверсі розміщений «Музей Лесі Українки» та експозиція «Ломикамінь» про перебування поетки в Криму. Натомість з’явилася інша табличка — про експозицію «Ялта. Століття ХІХ (історія, музика та література)» та виставку, присвячену архітектору Ніколаю Краснову, під егідою «Ялтинського історико-літературного музею».
Вивіска біля будівлі після окупації
Вивіска біля будівлі до окупації
«Про Лесю Українку не нагадує жодне слово, жодне сповіщення — хіба що крихітні світлини на вітринах, перемішані з Пушкіним, Толстим і Цвєтаєвою, та маленький письмовий столик, за яким вона працювала», — підкреслює «Голос Криму».
Заступниця постійної представниці президента в АР Крим Ольга Куришко в коментарі для «Суспільне Крим» зазначає, що музей змінювали з 2015 року: спочатку росіяни його перейменували, потім — реконструювли та відкрили з новими виставками.
Де зараз перебувають експонати, які стосуються Лесі Українки, — невідомо.
«Поки є не підтверджена інформація про часткове знищення. Але це прослідковується взагалі в діяльності держави-окупанта. Тобто, експозиція або вивозиться, або знищується», — повідомляє Ольга Куришко.
Леся Українка
Нагадаємо, росіяни також зруйнували Херсонес Таврійський — єдину автентичну пам’ятку світового значення в Криму. Частину археологічних знахідок вони вивезли на територію РФ.