«Місто бере енергію, а природа дає»: учасники етногурту «Люди Землі» про переїзд із міста у Карпати, життя в горах і новий трек

Сила природи

Український етногурт «Люди Землі» випустив однойменний трек, що створювався п’ять місяців у Карпатських горах. «Люди Землі» — українське етнотріо. Вони мешкають у високогірному селі на Косівщині. Саме там і народжується їхня музика, головна мета якої — через слова і мелодії пісень доторкнутись до самого серця слухача. Свою творчість вони називають саундхілінгом — звуковою терапією, що синхронізує внутрішній і зовнішній стан людини через налаштування на хвилю любові до себе та до Всесвіту.

З нагоди виходу треку «Люди Землі» ELLE.UA поспілкувався з учасниками гурту про переїзд із міста в Карпати, життя в горах, роботу в ІТ і не тільки.

1. Як ви вирішили змінити своє життя та переїхати з міста в гірську місцевість?

Слава: Наше розщеплення з великим містом почалося ще років 7 тому. Ми вже давно є кочівниками. Кожного року ми з Настею виїжджали з міста в усамітнені куточки світу, а коли поверталися, то все більше і більше помічали зміни в собі. Місто бере енергію, а природа — дає.

Настя: Ще 2 роки тому ми зі Славою купили землю у високогірному селі Карпат. Від самого початку все відбувалося за покликом внутрішнього голосу. Я чітко усвідомлювала, що мене хтось веде. Ми легко обрали місце, де будемо жити. І тільки згодом прийшло розуміння, що це не ми обрали місце, а воно нас.

Євген: Я також зі своєю дружиною ще раніше ухвалив рішення переїхати з Києва. Ми мріяли жити в Карпатах. Велике місто забирало більше сил, аніж наповнювало. Хотілось переїхати в затишне містечко на заході Україні. Івано-Франківськ — це саме те, що нам підходило. Пам’ятаю, як за тиждень ми зібрали усі речі, сіли в потяг і поїхали. Пожили трохи у Франківську, потім перебрались в селище — ще ближче до Карпат, ближче до природи.

2. Які переваги життя в Карпатах?

Настя: Однозначно, це екологія. Ми тут часто гуляємо і дихаємо чистим повітрям, п’ємо джерельну воду, їмо органічні продукти. До того ж Карпати — це надзвичайно красива природа. Щодня хапаю телефон, щоб зафіксувати ту красу, яка нас оточує. В горах погода дуже швидко змінюється. Інколи за один день можна прожити 2-3 сезони. Вітер, потім сніг, далі сонце — за 10 хвилин картинка змінюється кардинально. Це надихає і нагадує, що немає нічого вічного, нічого сталого.

Євген: А я відзначу красу не тільки природи, а й людей, які живуть у Карпатах. Кожен день місцеві дякують небу за дощ, за сонце, щиро посміхаються і світяться зсередини чистою любов’ю. Я відчуваю глибоку повагу до них і радий, що саме такі люди зі щирими емоціями оточують нас.

Слава: Я зрозумів, що, коли ми почали жити в Карпатах, у мене загострився фокус уваги на все: звуки, види, якісь деталі в побуті чи в природі. Коли немає зовнішнього шуму, реклами, трафіку, то набагато легше ухвалювати важливі рішення і бути в ресурсі. Природа дає стільки, скільки треба, а відновлення настає дуже швидко. А ще тут змінилося спілкування з оточенням. Коли до нас приїжджають друзі, то ми всю увагу даруємо одне одному. Телефони відкладені, ми нікуди не поспішаємо і розповідаємо історії, ділимось тим, що відбувається в житті. Ми просто щасливі бачити друзів і мати можливість провести разом час.

Настя: В Карпатах ми живемо і творимо. Це місце нашого натхнення. Відео на нашу нову пісню «Люди Землі» ми знімали в гірському селі Снідавка в Карпатах (Івано-Франківська область). У своїх роботах ми керуємося максимальною природністю — не прописуємо сценарно кожну сцену, імпровізуємо, пісня сама нас веде. Через це відео ми хотіли показати побут селян, які живуть безпосередньо на землі й максимально близькі з нею, вони збирають врожай, доглядають за худобою. Щоб глядач побачив, наскільки праця в селі важка і благородна. Побачив, як діти змалечку допомагають батькам, як мати пече хліб.

3. Що б порадили винести з життя в Карпатах для життя у місті?

Настя: Бути тут і зараз. Коли ми про щось домовляємося з гуцулами, то завжди є фактор, який впливає на здійснення наших домовленостей, — погода. Люди в горах дуже тісно переплетені з природою і її циклами. Буде злива — не буде роботи, не буде — все зроблять, що планували.

Євген: Спочатку нам це було важко прийняти, але трохи згодом ми відчули, що є те, що більше за нас. І це не про якусь бездіяльність. Це саме про «жити тут і зараз, приймаючи цей світ».

Слава: Я б радив задуматись про якість нашого з вами спілкування. Коли людина, з якою ти говориш, важлива, тоді вся увага приділяється їй, а не двом-трьом екранам гаджетів, до яких ми звикли. В горах вони не мають такої сили. Ти або з людиною спілкуєшся, або одразу втрачаєш контакт.

4. Не планували повернутися назад до міста?

Настя: Не плануємо. Ми тільки розкручуємо цю спіраль життя у горах, все найцікавіше тільки починається.

5. Ви працюєте у галузі IT, яка швидко розвивається і тримає в такому ж тонусі тих, хто з нею пов’язаний. Водночас ви обрали життя в спокої та з уповільненим ритмом у горах. Як вдається балансувати ці два стани: бути у русі розвитку технологій та перебувати у стані спокою?

Слава: Перевага ІТ — це можливість працювати з будь-якої точки світу, коли є гарний інтернет. Тому балансувати точно доводиться, адже в горах нам потрібен був інтернет, щоб продовжувати працювати. Ми ще жартували з друзями про те, що ми зробили в першу чергу в нашій хатинці, — це оптоволокно, воно з’явилось навіть раніше за душ. (Усміхається.)

Євген: Нам легше зберігати стан балансу, коли немає надмірної втрати енергії. Стан спокою напряму впливає на ту якість рішень, які ухвалюються, і, до речі, на швидкість, з якою йде розвиток. Коли нічого не заважає, то зміни відбуваються швидше і легше. В горах ця система працює ідеально.

6. Можете поділитись своїми медитаціями? 3-5 практик, які використовуєте?

Медитації від «Люди Землі»

- Ритуал вдячності. Після пробудження запишіть власноруч десять пунктів, за що сьогодні вдячні.

- Медитація Джо Диспензи «Новий/нова я». Це техніка роботи з підсвідомістю. Суть полягає в тому, що потрібно уявити себе ідеального/ідеальну в теперішньому, минулому й майбутньому на квантовому рівні.

- Омивання холодною водою або обтирання снігом. Це досить проста техніка, яка дозволить збалансувати тілесне та ментальне.

- Активне споглядання. Це дуже потужна практика, яка дає стабільний результат розслаблення та єднання з природою, навколишнім середовищем. Необхідно обрати об’єкт, краєвид перед собою і розглядати кожну деталь. Ви здивуєтесь, як багато нового можна відкрити в одному і тому ж краєвиді, який ви вже бачили.

- Дихання за методом 4-7-8. Розслаблює, особливо гарно працює перед сном.

Вдих носом на чотири такти (один-два-три-чотири) — це все повільний вдих. Далі — затримка дихання на сім секунд. Потім — видих через рот на вісім тактів (один-два-три-чотири-п’ять-шість-сім-вісім) — це все видих. Губи видовжуємо в трубочку і видихаємо зі звуком, щоб очистити легені повністю від повітря. Повторити чотири рази, двічі на день.


Реклама

Популярні матеріали

Експерти з’ясували, яким буде титул королеви Камілли після смерті...


FROLOV запускає колаборацію з першим в Україні ЛҐБТІК+...


Колишній чоловік Брітні Спірс хоче подати на неї до суду


Читайте також
Популярні матеріали