Листи від друзів: емоційні слова підтримки Україні в перші дні вторгнення

Ми ніколи не забудемо, як з перших днів світ підтримав нас 

Нам і досі важко у це повірити, але від початку вторгнення російської армії на територію України минув вже рік. Увесь світ вже рік дивиться на те, як героїчно обороняють свої землі український народ та українська армія. І не просто дивиться, а допомагає — обладнанням, фінансами, турботою про тих, хто змушений був полишити свої домівки... Слова підтримки летять до нас з усіх країн. Ми згадуємо листи, які в перші дні вторгнення писали нам друзі — дизайнери, журналісти, кінооператори, піарники та блогери з усього світу. Тоді в перші хвилини шоку ці короткі нотатки додавали сил та віри в те, що за нами правда — а отже, і перемога. Сьогодні обертаючись назад, ми бачимо, що кожна крапля формує океан: з небайдужості окремих людей сформувалася думка суспільства, яка в свою чергу вплинула на позицію урядів різних країн, що сьогодні стоять із нами пліч-о-пліч у цій боротьбі.

Діпа Кешвала, кінооператорка, Велика Британія

Діпа Кешвала, кінооператор, Велика Британія

Фото: Campaign

Я шлю вам неймовірну кількість сил та дружніх обіймів! Увесь світ вболіває за вас. Навіть буддійські монахи тут, у монастирі, де я зараз, вболівають за вас! Маю надію, що світ продовжить триматися разом та робити все можливе задля допомоги вашій чудовій країні та людям. Добре було б бути зараз там, на полях, на вулицях, у небі — та битися разом з Україною та за Україну. Ваша країна баната на героїв!

Разом із вами світ сповнений скорботи, але ви додаєте усім нам бойового духу та надихаєте. Жінки, що встають на захист Батьківщини, президент, що відмовляється від евакуації... Ви можете пишатися тим, що ви українці!

Слава Україні!

Zofia Chylak, засновниця бренду аксесуарів Chylak, Польща

Zofia Chylak,  засновниця бренду аксесуарів Chylak, Польща

Фото: предоставлено Zofia Chylak

Як і всі мої знайомі, я шокована російською атакою на Україну. Але я не можу не сказати, наскільки сильно я пишаюся українським народом, його мужністю та силою. Обов’язок кожного з нас — допомогти тим, хто втратив домівку. Особливо матерям із дітьми, що приїздять до Польщі. Благодійність завжди була важливою частиною цінностей нашого бренду Chylak, тому минулими вихідними ми організували розпродаж, кошти якого надіслали до фондів підтримки біженців з України. Тішуся, що багато й інших польських бізнесів роблять так само. Наприклад, компанія мого чоловіка трансформувала свій офіс у житло для української родини з 11 чоловік. Це неймовірне відчуття — бачити, як увесь світ об’єднується задля допомоги, як люди миттєво приймають рішення. Я дуже вірю, що саме ця єдність і допоможе спинити війну.

Бережіть себе.

Слава Україні!

Марін, Франція

Уся Франція підтримує зараз Україну в цій відчайдушній боротьбі за свободу та мир у всьому світі. Ваш народ такий відчайдушний та сильний! Це приклад для усіх нас. Тож ми намагаємося не залишатися осторонь, а поширювати новини, збирати допомогу, вимагати припинення війни. Чи не вперше увесь світ об’єднався заради єдиної мети, і я вірю, що в цій єдності — наша сила.

Лавінія Ора Гогу, редакторка Vice Romania, Румунія

Лавінія Ора Гогу, редактор Vice Romania, Румунія

Instagram: @laviniagogu

Ми всі шоковані. Вся моя родина, друзі, усі знайомі останні дні наче приклеєні до телевізора. Ми спостерігаємо за подіями в Україні із жахом, але не можемо не захоплюватися тим, як проявляє себе український народ та його президент у ці непрості часи. Ви стали справжніми героями в очах всього світу! Добре, що світ висловлює та надає підтримку. Але треба робити це більш наполегливо. Моє особисте враження таке, що, якби не розголос у соціальних мережах, керівництво деяких держав могло б залишитись осторонь. А зараз ми бачимо, що саме звичайні люди не дозволили цьому статися. Я вірю, що кожен голос має значення! Ми солідарні з кожним українцем і чекаємо на кожного у нашій країні. Волонтери працюють по всьому кордону, і я дуже пишаюся небайдужістю власної країни.

Залишайтеся сильними та не опускайте рук. Увесь світ захоплюється вами, а отже, перемога неминуча.

Kristi Pärn-Valdoja 

Минулої суботи на площу Свободи в Талліні вийшло 30 тисяч людей, аби висловити свою солідарність із народом України. Ця демонстрація стала найбільшою в історії сучасної Естонії. Наш президент, одягнений у вишиванку, висловив підтримку у своїй промові. До речі, ця вишиванка — подарунок від Володимира Зеленського після зустрічі наших країн на найвищому рівні у лютому. Я пишаюся тим, як проявив себе народ Естонії у ці непрості для України часи. Ми висловили не лише підтримку на державному рівні — кожен пропустив цю ситуацію крізь своє серце. Хтось координує рух автобусів для евакуації громадян, хтось надає робочі місця, житло та гуманітарну допомогу, хтось віддає на благодійність власні художні та дизайнерські витвори, хтось поширює інформацію та закликає інших не залишатися осторонь. Напередодні війни до Тарту на змагання приїхали українські гімнастки і не змогли потім повернутися додому. Будьте певні, ми добре про них дбаємо.

Але найбільш втішну історію нещодавно розповіли газети. В одному з супермаркетів Талліну помітили двох хлопчиків, які придбали безліч шоколаду, консерв та іншої бакалеї. Продуктів було так багато, що діти удвох навіть не змогли б упоратися з усіма пакетами. Виявилося, що це — гуманітарна допомога для України, на яку хлопчики віддали усі свої накопичення. 

Кожен естонець стоїть поруч із вами у цій боротьбі.

Слава Україні!

Валері, PR-спеціалістка, Франція

Валері, pr-спеціаліст, Франція

Instagram: @valerie_boissy

 

Я сподіваюся, що ці жахливі події припиняться найближчим часом, а кожен українець матиме змогу повернутися до своєї батьківщини та жити у мирі і спокої. Усі мої думки, усе моє серце зараз разом із вами. Вся моя підтримка належить кожній родині, яка зараз перебуває у стані постійного страху та страждань. А усі мої молитви присвячуються народові України та миру.

 

Іоана Ульмеану, координаторка ELLE Romania, Румунія

Іоана Ульмеану, координатор ELLE Romania, Румунія

Facebook: Ioana Ulmeanu

Тут, у сусідній Румунії, ми слідкували за нескінченним потоком новин із вашої країни і спочатку не в силах були повірити в те, що відбувається. Але досить швидко шок поступився місцем захопленню тим опором, який ви чините. Неможливо залишатися байдужими до нескінченної мужності українського народу та армії. Ми виходимо на вулиці, вимагаючи від наших політиків робити більше та приймати більш сміливі рішення, щоб закінчити цю війну. Ми віддаємо житло на потреби біженців та стаємо до лав волонтерів на кордонах. Ми разом! Я бачу навкруги себе, як уся наша країна захоплюється вами. Сподіваюся, це додасть вам трохи енергії та віри у найкраще.

Серго Тадевосян, співзасновник beauty-бренду XLash, Швеція

Війна, яку було розв’язано у вашій країні, — це жахливо. Мир та спокій усієї Європи, навіть усього світу опинилися під загрозою. Не минає жодного дня, щоб я не думав про вас, своїх колег та друзів, які залишилися в Україні. Я переконаний, що справедливість та свобода переможуть, і зовсім скоро ми знову зустрінемось на затишних вулицях мого улюбленого Києва. Не втрачайте духу, яким зараз захоплюється увесь світ, та бережіть себе.

Орла МакКлоскі, співзасновниця fashion-бренду Rixo, Велика Британія

Орла МакКлоскі, співзасновниця fashion-бренду Rixo, Велика Британія

Instagram: @rixo

Моя права рука у Rixo, жінка, завдяки котрій усі в захваті від наших суконь, — українка на ім’я Людмила. Якщо усі українці такі, як вона, — ви маєте пишатися собою. Більш чудової людини та відданого своїй справі професіонала годі й шукати. Тому я дуже близько до серця сприймаю той жах, через який проходять зараз моя Людмила та весь український народ. Я хочу, щоб кожен із нас молився, висловлював підтримку та шукав власні способи допомогти тим, хто зараз потребує цього в Україні. Родина Людмили написала нам, що підтримка світу додає сил, тож ми не збираємося зупинятися!

Алекс Халсі, режисер, США

Алекс Халсі, режисер, США

Instagram: @alexhulsey

У 2014 році, одразу після Революції Гідності, я разом зі знімальною командою вперше опинився в Україні і назавжди закохався у цих волелюбних та щедрих людей, таких різних і таких справжніх. А зараз я спостерігаю, як юнаки та дівчата, яких я раніше запросив би до себе на кастинг, вдягають бронежилети та йдуть захищати власні домівки та власну гідність. 

Я лишив частину свого серця у Києві, і кожна куля, кожна бомба, кожен крик про поміч болить мені. Я змушений дивитися, як мої друзі проходять найжорстокіші випробування, а міста, у які я закохався, розбирають цеглина за цеглиною. 

Я роблю все, що можу, аби протистояти. Цього недостатньо. Ми маємо продовжувати кричати, ми маємо вимагати, ми маємо змусити світ закінчити цю війну.

Текст: Маріанна Партевян


Реклама

Популярні матеріали

Дуже смачна качка з весняними овочами


Швидка зарядка від болю в спині


Найкорисніші жири для жіночого здоров’я


Читайте також
Популярні матеріали