ТЕСТ: ЧТО ВЫ ЗНАЕТЕ О СТАРЕНИИ КОЖИ?

ЛЕРА ГУЗЕМА: «НА ФИЗИЧЕСКОМ УРОВНЕ МЫ ДРУГ ДРУГА...

SAVE THE DATE: ELLE ACCTIVE FORUM ПРОЙДЕТ В...

ТОП-5 ПРОДУКТОВ, КОТОРЫЕ НЕЛЬЗЯ ЕСТЬ ПОСЛЕ...

ДОБРОТА ПРЕВЫШЕ ВСЕГО: ХОАКИН ФЕНИКС СПАС СО...

«Конкурс на посаду глави Держкіно виявився фарсом», — кіноіндустрія стала на захист Юлії Сінькевич

За результатами трьох відбіркових етапів Сінькевич лишалася єдиною кандидаткою на посаду

Рейтинг статьи / 0
5 5 6

В українському культпросторі назрів серйозний скандал: генеральну продюсерку Одеського міжнародного кінофестивалю Юлію Сінькевич не затвердили на посаду глави Держкіно. Кіноспільнота назвала ситуацію «зривом» конкурсу і вимагає переглянути результати співбесіди. Розбираємося, чому справа набула такого резонансу.

Юлія Сінькевич

Що сталося

У серпні Пилип Іллєнко, який очолював Держкіно п’ять років, пішов з посади за власним бажанням. У жовтні Кабінет міністрів оголосив на це місце конкурс. На початку листопада на посаду претендували вісім кандидатів: Куценко Станіслав Ігорович, Галицька Ганна Олегівна, Хлапоніна Крістіна Сергіївна, Пантелєєв Олексій Валерійович, Слєпак Сергій Вілєнович, Зленко Сергій Олександрович та Сінькевич Юлія Львівна. Однак до останнього етапу конкурсу — презентації власних програм — дійшла лише Сінькевич.

Здавалося б, варіантів не лишається, посада точно буде за нею. Однак 21 листопада Юлія на своїй сторінці у Facebook повідомила: конкурс вона не пройшла. Офіційна причина — їй забракло балів за однією з компетенцій.

«Конкурс на посаду голови Держкіно України — Раунд IV — фінал і game over. Я не проходжу далі! З днем гідності всіх!» — написала вона.

Реакція колег

Конкурс на посаду глави Держкіно екс-очільник назвав «фарсом», а ситуацію, в якій опинилося агентство і загалом українське кіно «кризовою».

«Я не уявляю, хто тепер взагалі погодиться брати участь в подальших конкурсах на цю посаду. Особливо після перегляду так званої «співбесіди», за результатами якої реально компетентна Сінькевич вибула з конкурсу.

Наступному голові Держкіно раджу подавати у відставку одразу після отримання пропозиціїї його очолити. Збережете час та нерви», — написав Пилип Іллєнко.

Виконавчий директор Української кіноакадемії Анна Мачух анонсувала безстрокову акцію протесту в підтримку Сінькевич під стінами Нацагентства з питань держслужби.

«Перше відчуття, після того як так відкрито та цинічно «зарізали» єдиного і гідного кандидата на посаду Голови Держкіно — шок. У демократичній державі так відбуватися не може і не буде, якщо ми хочемо залишатися демократичною державою», — наголосила Мачух.

Не лишилася осторонь телеведуча і акторка Яніна Соколова.

«Договорняк і упередженість. Так можна охрестити те, що відбулося з Юлією Сінькевич.

Юля успішно пройшла всі етапи. Завалили її на співбесіді. Вірніше на оголошенні. Бо співбесіду Юля пройшла відмінно, знає сферу 10 років. Разом з командою робила ОМКФ всі роки, продюсувала кіна і є відомою у європейський спільноті як справжній профі. Юля — не у команді Зе фанів. Юля сама по собі. А це ж, блін, не зручно. Бо керувати нею зась», — написала вона.

Підтримку Сінькевич висловила також режисерка Тоня Ноябрьова.

«Я шокована! Юлія — найбільш гідна кандидатура. Так як вона любить, знає і вболіває за свою справу, так, як її знають у всьому світі, таких людей більше немає.

Друзі, кіношники, треба взятися за руки і відстояти кандидата, якого консолідовано підтримує вся галузь», — закликала Ноябрьова.

На захист Сінькевич також стали ОМКФ та дистриб’юторська компанія Arthouse Traffic.

Що далі

22 листопада кінематографісти написали колективного листа президенту, прем’єру та міністру культури на підтримку Юлії Сінькевич.

«Українська кіноіндустрія більше трьох місяців існує без Голови виконавчого органа — Державного агентства України з питань кіно. У цих умовах зрив конкурсу на цю посаду Національним агентством України з питань державної служби шкодить українській кіноіндустрії та підриває довіру спільноти до демократичних інститутів. Ми вважаємо, що саме Юлія Сінькевич як єдина кандидатка, яка пройшла у фінальний тур конкурсу на посаду, має очолити Державне агентство України з питань кіно. Вимагаємо у Національного агентства України з питань державної служби негайно переглянути результати «співбесіди» з Юлією Сінькевич, що були оприлюднені 21.11.2019».

Хто така Юлія Сінькевич та чому її так підтримує кіноспільнота

Юлія Сінькевич — генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю, членкиня наглядової ради та співзасновниця Української кіноакадемії, членкиня Європейської кіноакадемії, Національної спілки кінематографістів України та Українського оскарівського комітету. В індустрії вона десять років. Саме завдяки її зусиллям на ОМКФ проводили свої майстер-класи Джон Малкович, Даррен Аронофськи, Клаудія Кардинале, Ізабель Юппер та інші метри великого кіно.

«Я дуже хочу, щоб український кінематограф вийшов на новий рівень, здобув своє обличчя і почерку. Щоб наші режисери, актори та сценаристи були улюбленими в усьому світі», — розповідала Юлія в інтерв'ю ELLE.UA.

Тест: Что вы знаете о старении кожи?

Лера Гузема: «На физическом уровне мы друг друга воспринимаем по запаху»

Новою головою Держкіно стала заступниця запорізького губернатора