Цьогоріч День Незалежності незвичний і надзвичайно важливий, бо сьогодні виповнилося рівно пів року, як ми відстоюємо свою свободу та право на життя. Зокрема, і на літературному полі бою. У цій добірці ми зібрали для вас сім книжок українських письменників, які закохають вас у сучасну українську літературу. Бо коли у неї ще закохуватися, якщо не зараз?
Анастасія Нікуліна, Олег Бакулін «Я іду шукати»
Усі ми хочемо, щоб наші бажання здійснилися. Хтось мріє зберегти сім’ю, живучи на межі розлучення. Хтось — зібрати купу лайків у соцмережах. А хтось — доставити Миколаю листа. І класно, коли кожен отримує те, чого насправді прагне. «Я іду шукати» — це пригодницька, соціально-психологічна історія про любов, дружбу та мандри з купою довершеного гумору і дрібкою живильної надії. І про те, що всі ми міцно пов’язані, хоч і не завжди про це пам’ятаємо.
Артем Захарченко «Помру за Україну, але це не точно»
Герої цієї книжки борються за свободу. Орест — у російській тюрмі, Олексій — в українській, Ольга — у стінах російського банку в Україні. Кожен з них намагається вижити, домогтися правди і знайти пояснення своїм вчинкам. Усі вони різні, але є щось, що їх об’єднує, — тонка ниточка патріотизму. Це реалістична історія про подвійні стандарти та людський вибір, яка змусить вас вийти із зони комфорту, щоб знайти відповідь на головне запитання сьогодення: то хто ж він, справжній патріот своєї країни?
Усе, про що мріє Вероніка, — стати матір’ю. Але замість цього переживає десять викиднів поспіль і занурюється в депресію, яка закінчується спробою вкоротити собі віку. Після цього щоночі жінка бачить сни, в яких душі її ненароджених дітей благають про порятунок. Але зробити це може лише Полудниця — примара, яка існує на межі двох світів, і за це вона візьме певну плату. Епіцентр подій у романі — українські Карпати, пронизані міфами, легендами, казками з присмаком містики і троян-зілля. До речі, книжка написана на ґрунті реальних подій.
Іван Байдак «Чоловік з моїм іменем»
У руках інтроверта-книголюба Родвелла Вільямса опиняються рукописи, читаючи які він розплутує плетиво минулого і малює картину життя чоловіка, що має його ім’я. Яким був цей чоловік? Грайливим, замкненим, послужливим — різним у різні періоди свого життя. Це невеличка філософсько-сентиментальна книжка про людську самотність, швидкоплинність часу, невиправдані сподівання та про кожного з нас. Пригадайте, якими ви були десять років тому, чи впізнали б ви сьогодні того незнайомця чи незнайомку?
Наталія Матолінець «Всі мої Ключі і Ґайя»
Везіння — надважлива річ, якщо ти чародій. Іґніс Еміліуша, маг з могутньої чародійської родини, певен, що позбавлений цього дару. Попри очевидний талант до магії, він чемно «не відчиняв незнайомих Дверей», аж допоки у його житті не з’явилася Ґайя. Тепер Іґніс має балансувати поміж своїми обов’язками, загрозами і пригодами, які приведуть його до зворотного боку реальності. Це магічна історія, яка перенесе вас у світ чародіїв, який не так уже й сильно відрізняється від нашого.
Наталія Довгопол «Шпигунки з притулку "Артеміда". Колапс старого світу»
Артеміди склали іспит, тож тепер можна спокійно рятувати світ. Але дівчат засилають на Мадагаскар, де ніщо не передбачає зіткнення з небезпекою. Однак несподівано для них райський острів перетворюється на пекло, і шпигунки опиняються у вирі пригод. Тепер їм доведеться не лише знайти відповіді на численні запитання, але й зберегти дружбу. Це продовження історії «Шпигунки з притулку "Артеміда"», яка завершилася Київською олімпіадою 1913 року.
Андрій Кокотюха «Вигнанець і шляхетна полонянка»
Чи можна вірити обіцянкам комісарів? Запитання риторичне, якщо мова йде про порятунок життя. Вигнанець Платон Чечель служив у петлюрівській розвідці, але під час виконання таємного завдання опинився в руках білих. Потім — у руках червоних, де познайомився зі шляхетною панночкою Дариною Ільницькою. За крок до розстрілу Платон вирішує знайти вбивцю командира червоних, щоб урятувати дівчину. Захоплива історія, яка перенесе вас у 1919 рік, де люди теж боролися за незалежність.