Головне про візит Володимира Зеленського до Великої Британії

Матеріал постійно оновлюється

Сьогодні, 8 лютого, Володимир Зеленський прибув до Великої Британії. Згідно з повідомленнями британських ЗМІ в рамках візиту Президент України зустрінеться з королем Чарльзом ІІІ, прем’єр-міністром Ріші Сунаком та українськими військовими, що перебувають там на навчаннях, а також виступить перед британським парламентом.

Володимир Зеленський у Великій Британії

Instagram: @zelenskiy_official

«Велика Британія однією з перших прийшла на допомогу Україні. І сьогодні я в Лондоні, щоб особисто подякувати британському народу за підтримку і прем’єр-міністру за його лідерську позицію», — повідомив Володимир Зеленський в Instagram.

Очікується, що під час зустрічі з Президентом України Ріші Сунак оголосить про розширення програми підготовки українських військових, а також про постачання Києву далекобійної зброї. 

«Під час зустрічі з прем’єр-міністром Ріші Сунаком ключовою темою розмови було оборонне співробітництво. Поінформував прем’єр-міністра Великої Британії про ситуацію на фронті та про потреби Збройних Сил України в озброєнні і військовій техніці», — розповів Володимир Зеленський.

Володимир Зеленський

Instagram: @rishisunakmp

Виступ у британському парламенті

Після зустрічі з прем’єр-міністром Ріші Сунаком Президент України вирушив у Вестмінстер-хол для виступу перед британським парламентом. Депутати зустріли Зеленського оваціями, а сам президент зазначив, що виступає від імені українських воїнів і кожного захисника.

«Коли одне зло було переможене, інше намагається підняти голову. Свобода переможе. Ми знаємо, що росія програє. І перемога України змінить світ!»

«Наша перемога буде перемогою над самою ідеєю про війну. Кожен агресор буде знати, що його чекає, якщо він атакуватиме міжнародний порядок».

«Сьогодні я був удостоєний зустрічі з королем. У Великій Британії король є пілотом ВПС. В Україні сьогодні кожен льотчик ВПС — король… Потрібно зробити все можливе і неможливе, щоб забезпечити наших королів необхідними літаками, засобами та захистом, щоб вони могли захистити нас».

«Ми знаємо, як все закінчиться і як ми будемо почуватися, коли все закінчиться. За кожен день ми платимо життями наших людей, наших героїв».

Володимир Зеленський передав спікеру Палати громад Великої Британії меседж від Повітряних Сил України — шолом українського пілота з написом: «У нас є свобода, дайте нам крила, щоб її захистити». Завершивши виступ, президент заздалегідь подякував парламентарям за літаки.

«Залишаючи будівлю британського парламенту 2 роки тому, я дякував вам за смачний англійський чай. Я залишу парламент сьогодні, дякуючи всім вам заздалегідь за потужну військову підтримку, натякаючи на англійські літаки».

Зустріч з королем Чарльзом ІІІ

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський став першим президентом України за всю історію українсько-британських відносин, якого вшанував своєю аудієнцією британський монарх. Президент привітав короля Чарльза ІІІ із нещодавнім сходженням на престол і побажав миру та процвітання британському народові.

«Вдячний Його Величності за теплий прийом і підтримку українських громадян, які знайшли прихисток від війни у Великій Британії», — написав Володимир Зеленський.

Зустріч з українськими військовими

Під час візиту до Великої Британії Володимир Зеленський побував на британській військовій базі Bovington Camp, на якій проходять підготовку українські військовослужбовці, та побачив, як відбувається навчання українських екіпажів на британському основному бойовому танку Challenger та іншій броньованій техніці.

«Наші військові поспішають якнайшвише набути нових навичок, щоб повернутися додому й використати все, чого навчилися, для звільнення нашої території».

Президент відзначив танкістів, десантників і механіків Збройних Сил України орденами «Богдана Хмельницького» ІІІ ступеня та «За мужність» ІІІ ступеня, а також медалями «За військову службу Україні».

Підсумки візиту

Володимир Зеленський

«Маємо сильний оборонний пакет від Великої Британії», — заявив Володимир Зеленський.

За словами президента, вдалося погодити потужну кількість броньованої техніки й постачання далекобійної зброї. Окрім цього, Україна та Велика Британія домовилися про початок підготовки українських пілотів.


Реклама

Популярні матеріали

Елегантно і цікаво: офісний стиль на Тижнях моди


Колонка G: як миритися за допомогою сексу?


13 головних трендів сезону весна-літо 2023


Читайте також
Популярні матеріали