Герцогиня Единбурзька в Києві: перший візит особи з британської королівської сім’ї після повномасштабного російського вторгнення

Дружина принца Едварда продемонструвала солідарність з Україною   

До Києва 29 квітня приїхала герцогиня Единбурзька Софі Гелен. Про її прибуття повідомляє «Суспільне». 

Це перший візит представника королівської родини Великої Британії після початку повномасштабної російсько-української війни.

Дружина принца Едварда є активісткою британської ініціативи із запобігання сексуальному насильству під час конфлікту — «Жінки, мир та безпека». Цього разу Софі Гелен продемонструвала свою солідарність із постраждалими під час повномасштабної війни людьми — жертвами сексуального насильства та тортур, а також із дітьми, яких вдалося безпечно повернути в Україну після російської депортації.

«Сьогодні був щасливий день, бо я нарешті змогла потрапити в Україну. І я дуже рада бути тут під час свого першого візиту. Але це водночас і сумний день, тому що, звичайно, це означає, що, поки я тут, я дізнавалася все більше про ситуацію в усіх її реаліях, які, звичайно, трагічні. Людська ціна війни жахлива, і я знаю, що всі тут відчувають це дуже гостро», — сказала Софі Гелен.

Герцогиня також мала зустріч із Володимиром та Оленою Зеленськими — вони обговорили способи підтримки тих, хто пережив сексуальне насильство під час війни.

«Це правда, що жінки та дівчата платять найвищу ціну з погляду людських втрат, коли справа доходить до того, як їх можна використовувати як зброю війни. Зґвалтування використовується для приниження гідності та знищення. І ми повинні намагатися запобігти цьому. А там, де ми не можемо цьому запобігти, ми маємо вжити заходів для підтримки тих, хто став жертвою таких злочинів», — зазначила герцогиня Единбурзька. 

Окрім того, герцогиня зустрілася з мешканцями Ірпеня й Бучі. Вона відзначила те, як вони «допомагають своїм громадам у часи великого відчаю та потреби».


Реклама

Популярні матеріали

Книжкові новинки червня, на які варто звернути увагу


Гід найгарнішими весільними сукнями 2024 року


«ТопШефи х WINETIME. Готуємо разом»: Іван Булавін ділиться...


Читайте також
Популярні матеріали