Фонд Future for Ukraine запускає проєкт психологічної допомоги GIDNA для жінок, які пережили сексуальне насильство під час війни

Анонімно та безкоштовно

За даними міжнародної статистики, близько 92% зґвалтувань, скоєних від початку повномасштабної війни в Україні, все ще залишаються незареєстрованими. Загальна кількість таких злочинів може сягати десятків тисяч випадків. Жінки, які пережили насильство, можуть роками мовчати, уникаючи осуду та стигматизації. Це може призвести до важких посттравматичних розладів, депресій і розвитку нарко- та алкозалежності. Крім того, ментальний стан постраждалих жінок негативно позначається на їхніх стосунках із близькими й може зруйнувати життя. Лише кваліфікована психологічна допомога здатна запобігти негативним наслідкам пережитого досвіду травми. 

Допомога жертвам сексуального насильства

Надавати таку допомогу — це і є мета проєкту Gidna від фонду Future for Ukraine, до якого залучені 11 психотерапевток з багаторічним практичним досвідом. Усі вони проходили спеціальне навчання у колеги Рут Дорум з Ізраїльської коаліції травми (Israel Trauma Coalition), щоб працювати з травмою сексуального насильства. Ця асоціація неурядових організацій була заснована у 2001 році з метою допомоги громадам в Ізраїлі та в усьому світі долати ментальні наслідки різного роду катастроф, зокрема воєн. ITC проводить навчальні програми, спрямовані на підвищення навичок самодопомоги — як для кожного громадянина, так і для всієї громади, — щоб мінімізувати розвиток посттравматичних симптомів, замінити потребу в медикаментозному лікуванні та максимізувати стійкість до ментальних травм. Окрім навчання Ізраїльська коаліція травми також проводить супервізії для психотерапевток проєкту Gidna.

Жінка, яка пережила сексуальне насильство, може анонімно звернутися на сайт проєкту, заповнити анкету та отримати курс із 10 консультацій, які націлені повернути психологічну стійкість та відчуття контролю над власним життям.

Допомога жертвам сексуального насильства

«Ми розуміємо, що жінки схильні мовчати про пережитий досвід, — говорить генеральна директорка фонду Олена Ніколаєнко. — Десятиліттями суспільство нерідко звинувачувало жертву у випадках насильства. Тепер, на щастя, наші люди стають більш свідомими та розуміють, що винуватий завжди ґвалтівник. Але жінки все ще бояться осуду. До того ж під час війни, коли люди довкола переймаються проблемами власного фізичного виживання, цим жінкам іноді навіть немає кому розповісти про свої переживання. Тому їм конче потрібна кваліфікована допомога. Проєкт Gidna створений саме для цього». 

Консультації можна отримати онлайн: з ввімкненою камерою або без — за бажанням. Також жительки Києва, Дніпра, Житомира, Запоріжжя, Львова, Одеси, Миколаєва, Чернівців та Харкова можуть відвідати психотерапевта особисто на офлайн-сесіях. 

Допомога жертвам сексуального насильства

Щоб зареєструватися на курс консультацій, жінці необхідно обрати зручний час та місце. На пошту надійде e-mail з підтвердженням реєстрації, в якому будуть вказані деталі, а у випадку відвідування онлайн-консультацій — посилання на дзвінок у Google Meets (не потрібно встановлювати жодних додаткових сервісів). 

«Ми не можемо допустити, аби жінки залишилися сам на сам зі своїм болем. Особливо під час війни, коли всі емоції пережити ще складніше. Маємо розуміти, що, допомагаючи жінкам зцілюватися після такого досвіду, ми піклуємося про ментальне здоровʼя всієї української нації», — додає Олена Ніколаєнко. 

Мета проєкту Gidna на 2023 рік — надати допомогу 200 жінкам. Усі охочі можуть підтримати ініціативу на сайті фонду Future for Ukraine. Детальну інформацію шукайте на офіційній сторінці проєкту.


Реклама

Популярні матеріали

Елегантно і цікаво: офісний стиль на Тижнях моди


Колонка G: як миритися за допомогою сексу?


13 головних трендів сезону весна-літо 2023


Читайте також
Популярні матеріали