Документальну стрічку «Довга доба» про українців під час війни показали в штаб-квартирі НАТО

Голоси українців почули в Брюсселі

Напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення, 22 лютого, в Брюсселі відбулася історична для українського кінематографа подія. Документальну стрічку Алана Бадоєва та каналу «1+1 Україна» «Довга доба» показали в межах стратегічного засідання послів та членів НАТО. Це чи не вперше, коли основний меседж засідання міжнародної спільноти формував фільм, створений з фактичних матеріалів 12 тисяч українців. Перегляд фільму розпочався зі вступного слова Глави Місії України в НАТО Наталії Галібаренко та заступника помічника Генсека НАТО з питань громадської дипломатії Кармен Ромеро. 

«Вслухайтесь у голоси українців… Ми зібрали їх для вас у капсулу часу. Коли ви будете дивитися цей фільм, памʼятайте, так виглядає боротьба за життя, за свободу, за майбутнє. Я хотів би, щоб світова спільнота усвідомлювала, що війна ближче, ніж вам здається. Я вважаю, що саме ви повинні донести до інших ідею про те, що за мир варто боротися. Дякую за вашу увагу!» — з такими словами закінчив спецвключення режисер кінострічки Алан Бадоєв. 

«Я дякую Алану та вашій команді за цей емоційний і глибоко зворушливий фільм, який є відвертим свідченням злочину та руйнування, мужності, життя та надії. Ця картина показує, з одного боку, правду про кремлівський режим та його злочини. І хоробрість українського народу — з іншого. З першого дня повномасштабного вторгнення Росії позиція НАТО була рішучою і зрозумілою. Наш фундаментальний інтерес полягає в тому, щоб Україна виграла війну і здобула перемогу як незалежна і суверенна країна. Оскільки ми знаємо, що міцного миру не буде, якщо переможуть гноблення і тиранія, а авторитарні режими та лідери будуть вірити, що можуть отримати те, що хочуть, силою. Тож ще раз дякуємо, що ви з нами», — зазначила Кармен Ромеро, заступниця помічника Генерального Секретаря НАТО.

Телевізійна прем’єра документальної стрічки «Довга доба» відбулася 24 лютого на каналі «1+1 Україна». Також із 24 лютого стартували перші міжнародні кінопокази фільму, які заплановані у Болгарії, Туреччині та  Данії. 

«Довга доба» — це кінодокумент. До його створення долучилися 12 тисяч українців, які фільмували російські злочини на свої телефони, аби світ міг побачити та запам’ятати ціну, яку платить Україна за своє існування.


Реклама

Популярні матеріали

Ідеальний круїзний гардероб у новій колекції PAPAYA


Accessory of the day: unlock the main secret of ageless beauty from...


14 манікюрів з морським настроєм на літо-2024


Читайте також
Популярні матеріали