До дня народження Катерини Кухар: 3 найкращі українські балети за участю прими

Аншлаги по всій Україні

Про таких, як Катерина Кухар, кажуть: self-made woman. Вона надихає дітей займатись балетом, а дорослих — не тільки ходити на балет, але й цікавитися та пишатися своєю культурою. 

Катерина Кухар

Сьогодні свій день народження святкує прима-балерина Національної опери України, керівник Київського державного фахового хореографічного коледжу Катерина Кухар. Завдяки її імені у балетного мистецтва в Україні з`явилось багато нових шанувальників, балет немов отримав крила, розпочав свій розвиток і продовжує кристалізуватися попри війну. 

Пропонуємо вам згадати найкращі партії іменинниці в українських балетах. 

Партія Мавки в «Лісовій пісні»

Катерина Кухар

Балет створено за мотивами однойменної драми-феєрії великої української поетеси Лесі Українки. Для самої Катерини Кухар він певною мірою є доленосним.

Ще на початку своєї кар’єри, станцювавши партію Мавки, Катерина отримала звання «Заслужена артистка України». Вона настільки чуттєво передала образ своєї героїні, що її витончену балетну пластику взяли за основу для Мавки в анімаційному фільмі «Мавка. Лісова пісня». Сама прима-балерина неодноразово казала, що цей балет — один із найулюбленіших в її репертуарі. 

Катерина Кухар

«Мені здається, що кожен українець хоча б раз у житті має подивитися цей балет. Весь балет буквально пронизаний українським характером. В ньому все на дуже високому рівні й прекрасно», — розповідає Катерина Кухар.

Глядача вражає захоплююча сюжетна лінія, емоційна музика занурює у таємничий світ міфічних істот за участю русалок, лісових духів, небезпечних чортів, водяних, зустріч з якими змінює долю людини. У балеті безліч міфологічних образів з українських казок, які народна фантазія поселила у стародавніх волинських лісах та безкраїх полях. Композитор тонко передав українські мотиви, особливості музичного фольклору Волині. 

Катерина Кухар

Балет наповнений складними дуетними підтримками, численними стрибками артистів, обертами, фуете по діагоналі та неймовірними хореографічними малюнками.

Партія Андрогіна у балеті «Діти ночі»

Катерина Кухар

Цей балет — нове дихання в сучасній українській хореографії. 

Власне щире кохання Катерини Кухар та Олександра Стоянова надихнуло хореографа з Німеччини поставити цю виставу, яка багато разів збирала аншлаги по всій Україні. Після прем`єри, яка відбулася 2018 року, Катерині Кухар дали звання «Народна артистка України». 

Катерина Кухар

В основі балету лежить давньогрецька легенда про Андрогінів — міфічних істот, які колись володіли двома парами рук та ніг, двома обличчями на одній голові, але за непокору Зевс покарав їх і розділив на дві частини — чоловічу і жіночу. З того часу кожна з частинок змушена шукати свою половинку. 

Фраза «Знайти свою половинку» з’явилася завдяки саме цій легенді.

Раніше цієї теми в балеті ніхто не торкався. Вистава супроводжується музичними мотивами великих композиторів Антоніо Вівальді та Макса Ріхтера — «Пори року».

Катерина Кухар

«Діти ночі — це істоти, які з’являються з мороку ночі. Це людські страхи, сумніви, що намагаються спокусити в темний час доби люблячу пару. Це ті перепони, які зустрічаються на шляху в житті будь-якої пари», — каже прима. 

Партія Лілеї у балеті «Лілея»

Катерина Кухар

Балет «Лілея», поставлений за однойменною поемою Тараса Шевченка, — чудовий приклад саме української хореографії. Це філософська притча про кохання, яке у виставі передано під музику українських мотивів Костянтина Данькевича. 

Коли хореограф Валерій Ковтун ставив виставу, він запрошував найкращих художників світового рівня. Балет видовищний та стильний, незважаючи на те, що це історія про кріпаків.

Катерина Кухар

Критики докоряли хореографу Валерію Ковтуну за те, що кріпаки дуже нарядні й гарно вдягнені. На що постановник зауважував, що переглянув усі картини Тараса Шевченка і перечитав його твори — українські кріпаки ніколи не були жебраками і завжди були добре одягнені. Це прекрасно демонструють образи Катерини Кухар у виставі.

«Танцювати у балеті "Лілея" особисто для мене дуже відповідально. Бо хореограф-постановник цієї вистави — мій учитель Валерій Петрович Ковтун. Це непроста партія, вона насичена складною хореографією, тому глядачі її дуже тепло зустрічають. Найчастіше цю виставу можна побачити до дня народження Кобзаря».

Катерина Кухар


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали