Цитати Олеся Гончара про Україну, любов і життя

До річниці від його дня народження

Олесь Гончар — видатний український письменник і громадський діяч, широко відомий завдяки своїм творам «Собор» і «Модри Камень». Попри отримані від радянської влади нагороди, він відмовлявся від угоди з совістю та не писав на замовлення: «Правду ви мені все одно не дасте написати, а неправду — не хочу!» Гончар отримував листи з погрозами та клеймо «буржуазного націоналіста», його твори забороняли, однак він не переставав відстоювати ідеї української ідентичності та гуманізму.

До 105-ї річниці від дня народження Олеся Гончара ми підготували добірку його влучних висловів про Україну, любов і життя.

Олесь Гончар

«Все, власне, так просто, — думалось йому, — варто тільки усвідомити, що живеш один раз, що життя — це той рейс, який не повторюється, і що його треба провести достойно...»

«Живіть так, щоб встигли зоставити слід після себе путящий. Живе не той, хто чадить. Живе — хто іскрить!.. Зоставте ж слід…»

«Сама історія запитає кожного з нас у цей день: хто ти? Чи справді вичавив із себе тоталітарного раба, чи здатен відстояти себе як людину, відстояти завтрашній день своєї згорьованої, прекрасної України?»

«Мова — це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її».

«Росію погубить ненависть, яку вона розпалює в собі, — ненависть до України!»

Олесь Гончар

«Найвища краса — це краса вірності. Люди, які накидаються на все, які розмінюють свої почуття направо і наліво, по-моєму, кінець-кінцем мусять відчувати себе злидарями. А хто не звідав цього щастя, цієї краси вірності, той не жив по-справжньому…»

«Руйнуємо тим, що осторонь стоїмо…Руйнуємо своєю байдужістю…»

«Собори душ своїх бережіть, друзі… Собори душ!»

«Самі вже — люди "БУ". Стріляні. Палені. Контужені. З осколками в тілі. З кулями в грудях. Люди з домішкою заліза, сталі».

«На твоєму боці сила, на моєму — правда. Сила розвіється, а правда ніколи!»


Реклама

Популярні матеріали

Експерти з’ясували, яким буде титул королеви Камілли після смерті...


FROLOV запускає колаборацію з першим в Україні ЛҐБТІК+...


Колишній чоловік Брітні Спірс хоче подати на неї до суду


Читайте також
Популярні матеріали