Чому після промови в Конгресі США Володимира Зеленського порівнюють з Вінстоном Черчиллем

Визначні постаті

 

Президент України Володимир Зеленський 21 грудня прибув у США. Це перший випадок від 24 лютого, коли президент виїхав за межі України. У рамках свого візиту Зеленський виступив перед Конгресом Сполучених Штатів.

Заклики українського президента щодо допомоги Америки у досягненні справедливості й відновленні миру нагадали історикам та користувачам Мережі про подібні слова, що лунали понад 80 років тому з вуст британського прем’єр-міністра Вінстона Черчилля.

Виступ Вінстона Черчилля у Конгресі США відбувся одразу після Різдва, 26 грудня 1941 року. Під час Другої світової війни Вінстон Черчилль став першим британським прем’єр-міністром, який промовляв перед спільним засіданням двох палат Конгресу США. Цей візит британського прем’єра до Вашингтону досі вважають однією з найважливіших історичних місій.

Як передає BBC, у своїй промові прем’єр говорив про дружбу між двома країнами, про тісні зв’язки та схожість культур двох світових держав, а потім поступово перейшов до більш нагальних і сумних тем. Черчилль зазначив, що на світ чекають «важкі часи», однак разом з тим висловив оптимізм, що тепер за допомогою США союзники зможуть у найближчі три роки змінити перебіг подій. Після промови преса рясніла заголовками про вражаючі слова прем’єр-міністра.  

Своєю чергою Володимир Зеленський виступив напередодні свят, 21 грудня 2022 року. У своїй промові президент України хоч і не згадував напряму Черчилля, але завершив її порівнянням нинішньої ситуації із часами Другої світової війни.

Фото: Instagram: @frankthorpv

Приїзд президента України до США також називають історичною подією, яка може змінити хід війни. Як  керівники країн, що воюють, Черчилль та Зеленський закликали США долучитися до війни. Зокрема, спікерка Палати представників провела паралелі між двома лідерами.

«Ще один історичний лідер звертається до Конгресу в час війни, коли під загрозою саме існування демократії», — зазначила Ненсі Пелосі.

Також, як і Черчилль, Зеленський упродовж усієї війни, що розпочала Росія проти України, постійно з’являється на публіці, виступає з промовами та став символом і визначною фігурою в очах тих, хто підтримує Україну.

Попри порівняння, у цілях двох лідерів були відмінності. Зокрема, у часи Другої світової війни Британія просила США вступити у війну, а Україна сьогодні просить лише надати зброю для захисту. Різниця і в тому, що візит Володимира Зеленського був доволі короткий. Після зустрічі із Джо Байденом та виступу в Конгресі президент повернувся в Україну. Водночас Вінстон Черчилль мав цілу програму в США. Наприклад, він був на церемонії запалювання новорічної ялинки.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали