«Чому чоловікові має бути соромно за те, що він допомагає змінювати підгузки чи сам готує для дитини?» Олена Зеленська написала колонку про рівність

Перша леді розвіює стереотипи в матеріалі для журналу «Новое время»

З ініціативи першої леді Олени Зеленської 11 вересня 2020 року Україна стала повноправною учасницею міжнародного «Партнерства Біарріц», яке було започатковане лідерами країн G7. Основна мета — посилення відповідальності «Великої сімки» та консолідації зусиль інших держав для досягнення рівних прав і можливостей у суспільстві та відсутності обмежень за будь-якими ознаками.

Олена Зеленська

Або пояснити більш детально основні цілі та зобов’язання України як учасниці «Партнерства», дружина президента написала колонку для журналу «Новое время». Приводимо звідти невелику частину:

«Партнерство Біарриц — це про руйнування бар`єрів: фізичних, ментальних, соціальних, економічних. Надуманих і тих, що реально існують. Отримала підвищення? Ну зрозуміло, яким чином. Бабуся з нафарбованими нігтями та губами? Вже зовсім «того» на старості. Дитина з аутизмом? Співчуваємо, але їй не місце серед наших учнів. Народила — хрест на кар`єрі. Постав її на місце кулаком — ти чоловік чи ганчірка? Стереотипи, які зростали разом з нами ще з пелюшок, ми множимо й проєктуємо на тих, хто підростає поруч, і методично кодуємо в їхні налаштування (…)

Це про ненормальність твердження «б`є — значить, любить» і хибність переконання, що насильство в сім`ї — проблема особиста і про неї не слід говорити на людях. Про право потерпілого піти від кривдника й не бути засудженим суспільством. Про право отримати допомогу в той момент, коли вона потрібна, а не тоді, коли буде вже пізно (…)

Це про розрив стереотипу «чоловік добуває мамонта, а жінка його готує» (…)

Олена Зеленська

Це про боротьбу з дискримінацією при працевлаштуванні, особливо щодо молоді та людей третього віку. «Ви незаміжня? Тоді ви нам не підходите… Потім буде сім`я, підете в декрет, а хто працюватиме?» або «У вас двоє дітей? Вони ж, напевно, хворіють, і ви на лікарняних часто…» Знайомі фрази?

І чому чоловікові має бути соромно за те, що він допомагає змінювати підгузки чи сам готує для дитини? Чому бути турботливим батьком — це лише приносити гроші в сім`ю? А будь-яка «жіноча» робота одразу таврує чоловіка як «підкаблучника»?

Це про батьківство в чотири руки — усвідомлене, рівноправне. Про право чоловіка взяти відпустку для догляду за дитиною або лікарняний, якщо малюк захворів. Підкреслю — про право, а не обов’язок».

Повну версію колонки Олени Зеленської про рівність читайте за посиланням.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Як це було: ELLE Active Forum 2024


Життєрадісний весняний манікюр для всіх, хто відчуває апатію: 15...


Читайте також
Популярні матеріали