Читай українське: 5 книжок сучасних авторів

Детективи, есе та бойовики

Яскраві й харизматичні герої, проникливі та бурхливі сюжети, сучасні проблеми, мрії й сподівання та нова реальність — усе це в детективах, циклах есе і навіть екранізованих історіях українських письменників. 

Пропонуємо добірку із 5 книг сучасних авторів. 

Ярослава Литвин. «Не мій дім» 

Ярослава Литвин написала роман про психологічний тиск чоловіків на жінок, батьків на дітей, про вплив, який ми не помічаємо ще з перших маленьких деталей. 

За сюжетом, молода дівчина Сюзанна приїжджає на конференцію до Праги. Там вона зустрічає кохання свого життя, пірнає у стосунки з головою та не помічає, як втрачає орієнтири, а згодом і себе. Це бентежна та напружена історія про те, як змінюються людські стосунки. З рівноправної партнерки дівчина перетворюється на домогосподарку.

Юрій Винничук. «Вілла Деккера»

«Вілла Деккера» віртуозно балансує на межі ретродетективу й політичного трилера. Події книжки розгортаються за кілька днів до початку Другої світової. Головним героєм є харизматичний нічний репортер, якого наймає поліція, щоб декого знайти... Вир драматичних та динамічних подій, яскравий гумор, глибоке знання таємного життя передвоєнного Львова, соковита мова, кримінальні та любовні інтриги — усе це читач знайде в новому романі письменника.

 Гаська Шиян. «За спиною»

Героїня книжки «За спиною» Марта мала похмуре дитинство в маленькому містечку. Але це лише стало поштовхом до того, аби вона побудувала успішну кар’єру. Дівчина насолоджується комфортом та добробутом, який створює для себе і для свого бойфренда Макса, а ще тримається осторонь від політичних новин. Усе змінюється тоді, коли Макс отримує повістку в армію. Марта намагається відповідати суспільним очікуванням і прийняти такий крок, але внутрішній конфлікт і образа за те, що він не залишився з нею, не дають їй спокою.  Роман порушує багато болючих і потрібних для обговорення у наших реаліях тем: стереотипів суспільства, патріотизму, націоналізму, ставлення до переселенців, двомовності, ролі жінки та відчуття безпеки в сучасному світі.

Ганна Улюра. «Бог на шістдесят відсотків»

Цикл есе літературної критикині Ганни Улюри, у кожному з яких авторка проникливо, іронічно і сміливо пише про соціальне життя і власний пережитий досвід. Неординарний та інтелектуальний погляд на важливі й буденні речі, спостережливість до людей, вміння відчувати попкультуру й сучасність — ось що захоплює у цій збірці. Ганна веде щиру і відверту розмову про все, що турбує сучасну жінку у великому місті. Есе стосуються теми самотності, кохання, побачень і сексуального досвіду, бодипозитиву, реклами, розлучень, сексизму, історії, культури й моди, кіно і книжок, дружби та інших важливих тем.

Сергій Дзюба, Артемій Кірсанов. «Позивний "Бандерас"» 

Книжку створено на основі щоденників нацгвардійця Сергія Башкова з позивним «Індіанець» та інших воїнів 93-ї бригади. Дія військового детективу розгортається восени 2014 року. Розвідники на чолі з капітаном Антоном Саєнком (позивний «Бандерас») намагаються запобігти диверсії та знешкодити російського підривника. Драматизму подіям додає ще й місце дії — усе розгортається поблизу рідного села Бандераса, яке він покинув 20 років тому. Думка про те, що на передовій у протистоянні із сепаратистами й терористами гинуть молоді хлопці, не полишає головного героя.


Реклама

Популярні матеріали

Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Куркума для схуднення, омолодження та виведення токсинів: як і...


Читайте також
Популярні матеріали