УЗНАЙТЕ, КАКОЙ У ВАС ТИП КОЖИ

ДИАНА ГЛОСТЕР ОБ ИДЕАЛЬНОМ ГАРДЕРОБЕ

«МИ МРІЄМО ПРО ШОУ ІЗ СОНЯЧНИМИ БАТАРЕЯМИ І БЕЗ...

НІЧОГО ЗАЙВОГО: ВІКТОРІЯ БЕКХЕМ В БІЛОСНІЖНОМУ...

10 САМЫХ ЭФФЕКТНЫХ ОБРАЗОВ ХЕЙЛИ БИБЕР

«Було мило до сліз дивитися на свою бабусю із хайлайтерами на щічках, вперше в житті», ― Ольга Фреймут

Телеведуча презентувала нову книгу свого видавництва Snowdrop «Бойківське весілля»

Фото: Соня Плакидюк

Рейтинг статьи / 0
4 5 9

В артбуці вона разом з авторкою текстів Наталею Хібебою показали шанувальникам українських традицій, з яким розмахом колись святкувалося весілля на Бойківщині.

 

 

В основу лягла десятилітня праця Наталі Хібеби, кандидата філологічних наук ЛНУ ім. І. Франка. Авторка провела багато часу в експедиціях ― розпитувала старожилів; зафіксувала на магнітну плівку діалектичні розповіді про шлюбні звичаї бойків. Книга поєднує детальний опис шлюбних обрядів, колоритний діалект, унікальні фотографії ― давні та сучасні.

Головними завданнями арт-буку є фіксація зникаючої весільної традиції, впорядкування фольклорного архіву та інтеграція української культурної спадщини до сучасного світового контексту. Культура бойківської етнографічної групи знаходиться на межі вимирання.

«Нам сприяло все ― знаходилися унікальні костюми зі старих скринь та музейних фондів. Навіть виграли гранд від Українського культурного фонду. В результаті зробили плавну реконструкцію весілля, де було задіяно 30 людей різного віку. Зйомки відбувалися в Шевченківському гаю та на вулицях Львова. Фотозйомки тривали 3 дні. З нами працювали декілька музейних працівників, мовних експертів та консультантів-обрядників. Мені вдалося запросити навіть моїх бабусю і діда по татовій лінії. Їм майже по 90 років. Було мило до сліз дивитися на свою бабусю із хайлайтерами на щічках, вперше в житті», ― розповіла Ольга в інтерв’ю Harper’s Bazaar.


 

Узнайте, какой у вас тип кожи

Диана Глостер об идеальном гардеробе

Підпалена шафа і знищений iPhone: Ольга Фреймут побилася з Романом Кадеміним в тизері нового ток-шоу